تیر ۲۴
مهرداد دهقان
دبیر خبر | ۹ تیر ۱۳۹۹

دفع حملات سایبری به سامانه‌های اصلاحات قانون اساسی روسیه

هکرها سعی داشتند در سامانه‌های رأیگیری آنلاین اصلاحات قانون اساسی روسیه اختلال ایجاد کنند.

به گزارش کارگروه امنیت سایبربان؛ خبرگزاری تاس در گزارشی تازه از تلاش هکرها برای ایجاد اختلال در سامانه‌های رأیگیری آنلاین اصلاحات قانون اساسی خبر داد. 

طبق گزارش این خبرگزاری، روز ‌شنبه 27 ژوئن هکرها سعی داشته‌اند سیستم متصل به شبکه بلاکچین را هدف قرار داده و اختلال ایجاد کنند که توسط کارشناسان امنیتی شناسایی و دفع شده است. 

آرتیُم کوستیرکو (Artyom Kostyrko)، رئیس سازمان توسعه طرح‌های هوشمند مسکو در گفتگو با تاس در این خصوص اظهار داشت:

ساعت 21:12 به‌وقت مسکو تلاش شده به بلاکچین از طریق نود مانیتورینگ حمله شود. هیچ اختلالی ایجاد نشده است. در حال حاضر امنیت بالایی برقرار است. وقفه‌ای در رأی‌گیری وجود ندارد، تمام آراء در سرویس ضمانت شده قرار دارد و در بستر بلاکچین ثبت‌شده‌ است.  

 بنابرگزارش تاس، میزان مشارکت در رأی‌گیری آنلاین اصلاحات قانون اساسی که چهارشنبه هفته گذشته در مسکو و نیژنی‌نووگاراد آغاز شد، ساعت 20:14 شنبه 75 درصد بوده است. این رأی‌گیری تا ساعت 8 شب سه‌شنبه به‌وقت مسکو ادامه خواهد داشت. 

شهروندان مسکو برای شرکت در این‌همه‌پرسی آنلاین حدود یک‌میلیون درخواست و شهروندان نیژنی‌نووگاراد نیز 140 هزار درخواست ارائه داده‌اند.

پیشتر وزارت ارتباطات روسیه با بهره‌گیری از فناوری‌های از راه دور یک سرویس دیجیتال برای رأی‌گیری آنلاین اصلاحات قانون اساسی افتتاح کرده بود.  

قرار شد در این رأی‌گیری آنلاین، ایالات مسکو و نیژنی‌نووگاراد به‌عنوان مناطق آزمایشی انتخاب‌شوند و کاربران با حساب‌های کاربری تأییدشده در پورتال خدمات دولتی، از راه دور و به‌صورت دیجیتال در این همه‌پرسی قانون اساسی شرکت کنند. 

رئیس‌جمهور روسیه اول ژوئیه را به‌عنوان روز اصلی رأی‌گیری برای اصلاحات قانون اساسی انتخاب کرد. این رأی‌گیری قرار بود ۲۲ آوریل برگزار شود که به علت شیوع کروناویروس به‌روز دیگری موکول شد. 

مرحله اول رأی‌گیری اصلاحات قانون اساسی در 12 ژوئن در مناطق دورافتاده انجام شد و مرحله دوم نیز از 25 ژوئن آغازشده و تا 1 ژوئیه ادامه خواهد داشت. این بازه یک‌هفته‌ای برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا تعیین‌شده است. 

منبع: سایبربان

نظرات