خرداد ۱۷
مهرداد دهقان
دبیر خبر | ۱ خرداد ۱۳۹۹

دسترسی احتمالی هکرها به اطلاعات پیشرفته‌ترین موشک ژاپن

برخی روزنامه‌های ژاپن از احتمال سرقت اطلاعات جدیدترین موشک ژاپن توسط هکرها خبردادند.

به گزارش کارگروه بین‌الملل سایبربان؛ روزنامه آساهی شیمبون (Asahi Shimbun) با انتشار گزارشی اعلام کرد اطلاعات جدیدترین موشک هایپرسونیک ژاپن ممکن است در حمله اخیر هکرها به شرکت میتسوبیشی الکتریک (Mitsubishi Electric) به سرقت رفته باشد. 

طبق گزارش آساهی، این احتمال وجود دارد که مهاجمان به مشخصات فنی تاکتیکی این موشک همچون محدوده پرواز، پایداری حرارتی و رانش که از سوی وزارت دفاع به برخی پیمانکاران ازجمله میتسوبیشی ارسال‌شده بود، دست‌یافته باشند. در حال حاضر، وزارت دفاع این موضوع را بررسی می‌کند. 

حمله به شرکت میتسوبیشی الکتریک در 28 ژانویه 2019 رخ داد و جزئیات آن پس از گزارشات روزنامه‌های محلی آساهی شیمبون و نیکی و شناسایی فایل‌های مشکوک در سرورهای این شرکت افشاشد. 

مهاجمان حساب کاربری یکی از کارمندان این شرکت را در چین هک کردند و موفق شدند به سیستم‌های داخلی و شبکه‌های 14 بخش میتسوبیشی من‌جمله بخش فروش و دفتر اداری اصلی دسترسی پیداکنند. درنتیجه این نفوذ ده‌ها کامپیوتر و سرور در ژاپن و خارج از آن هک شده و 200 مگابایت فایل اسناد اداری و اطلاعات محرمانه شبکه داخلی شرکت به سرقت رفت. 

روزنامه‌های مذکور گروه جاسوسی سایبری چینی «Tick» را عامل حمله سایبری به میتسوبیشی معرفی کردند که به «Bronze Butler» و «Redbaldknight» نیز شناخته می‌شود و به دلیل حملات سایبری علیه شرکت‌ها و سازمان‌های ژاپنی برای کارشناسان ژاپنی شناخته‌شده است. 

منبع: سایبربان

نظرات

5 + 9 =