بهمن ۰۵
مهرداد دهقان
دبیر خبر | ۵ آذر ۱۳۹۹

درخواست نصب نرم‌افزارهای بومی در تجهیزات الکترونیک

سازندگان نرم‌افزار در روسیه می‌توانند جهت پیش نصب برنامه‌های خود در تجهیزات الکترونیک درخواست ارائه دهند. 

به گزارش کارگروه امنیت سایبربان؛ وزارت ارتباطات روسیه در گزارشی از آغاز دریافت درخواست‌های سازندگان نرم‌افزار خبر داد تا برنامه‌های آن‌ها جهت پیش نصب در تجهیزات الکترونیک در فهرست برنامه‌های موردنیاز قرار گیرند. از میان چنین برنامه‌هایی می‌توان به مرورگرها، سیستم‌های پیمایش و جستجو، سرویس‌های ایمیل و پیام‌رسان‌ها و آنتی‌ویروس‌ها اشاره کرد. کاربران این امکان را خواهند داشت برنامه‌های با کتگوری مشابه را به انتخاب خود نصب کنند.

براساس گزارش وزارت ارتباطات روسیه، پیش نصب نرم‌افزار بخشی از راهبرد ملی روسیه در راستای جایگزینی واردات و توسعه محصولات دیجیتال بومی است. امروزه در بسیاری از تجهیزات فنی برنامه‌های خارجی به‌صورت پیش‌فرض نصب‌شده‌اند، اقدام جدید روسیه شرایط متعادل‌تری برای رقابت محصولات روسیه با نرم‌افزارهای خارجی ایجاد خواهد کرد. 

نرم افزارهای گلچین شده در تلفن‌های همراه، تبلت‌ها، تلویزیون‌های هوشمند، لپ‌تاپ‌ها و رایانه‌های شخصی نصب خواهند شد که به عنوان محصولات پر کاربر در روسیه به حساب می آیند. 

دریافت درخواست ثبت برنامه در لیست تا 1 دسامبر 2020 به‌صورت الکترونیک و با ارسال بعدی به‌صورت کتبی انجام خواهد شد. پس از بررسی نتایج درخواست‌ها، پیشنهادهای مربوط به لیست نرم‌افزارها به دولت فدراسیون روسیه ارسال خواهند شد. 

پیش از دریافت درخواست‌ها نمایندگان وزارت ارتباطات روسیه برای بررسی نحوه پیش نصب نرم‌افزارها با انجمن‌های تخصصی، سازندگان محصولات، خرده‌فروش‌ها، توسعه‌دهندگان سیستم‌عامل‌های تلفن همراه، فروشگاه‌های اپلیکیشن دیدار و جلساتی برگزار کرده‌اند. 

بر طبق گفته مقامات روسیه، در حال حاضر، اقداماتی انجام می‌شود تا بازه‌های زمانی درنظرگرفته شده برای پیش نصب نرم‌افزارها مؤثر و مفید واقع شوند و نمایندگان انجمن‌های کارشناسی و کسب‌وکار از این بابت نگرانی نداشته باشند. 

منبع: سایبربان

نظرات

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.