بهمن ۰۲
دبیر خبر | ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۷

خلاصه اجلاس F8 2018 (بخش اول)

شرکت فیسبوک به کاربران خود اجازه خواهد داد تا اطلاعات جمع آوری شده از خود را مشاهده و حذف کنند.

به گزارش کارگروه فناوری اطلاعات سایبربان؛ شرکت فیسبوک اجلاس سالیانه ی خود با نام «اف 8» (F8 2018) را به مدت دو روز در تاریخ های 1 و 2 می برگزار کرد. در ادامه می توانید مهم ترین اخبار این نشست را مطالعه کنید.

 

دوست یابی

شرکت فیسبوک با اضافه کردن ویژگی دوست یابی به نام «فیس دیت» (FaceDate) به مسنجر خود، قصد دارد به رقابت با «تیندر» (Tinder) بپردازد. فیس دیت به کاربران اجازه می دهد در صورت تمایل، پروفایلی ایجاد کنند که تنها توسط افرادی که دوست آنها نیستند، قابل مشاهده باشد. سپس فیسبوک همه ی ویژگی های وی را با دیگر افراد مطابقت داده و پیام ها را به جای مسنجر در یک بخش اختصاصی برای مصرف کننده ارسال می کند. البته در حال حاضر برای حفظ ایمنی طرفین تنها امکان ارسال متن وجود دارد.

فیسبوک توضیح داد هم اینک نیز ازدواج های زیادی با کمک این بستر رخ می دهد. این شرکت قصد دارد برخلاف تیندر که روی روابط زودگذر تمرکز کرده است؛ روابطی پایدار و طولانی مدت به وجود آورد. به علاوه کارشناسان معتقدند فیسبوک باید مراقب باشد تا حریم خصوصی افراد نقض نشود.

لازم به ذکر است سهام شرکت تیندر پس از معرفی فیس دیت، 22 درصد کاهش یافت.

 

حذف تاریخچه

فیسبوک به زودی ویژگی جدیدی به نام «Clear History» را در شبکه ی اجتماعی خود راه اندازی می کند که به کاربران اجازه می دهد داده های جمع آوری شده از آنها را مشاهده و حذف کنند. این داده از طریق وبگاه ها و برنامه های مختلف برای تبلیغات هوشمند و ابزارهای تجزیه و تحلیل به دست می آیند.

ویژگی بالا به کاربران اجازه می دهد بخشی از تاریخچه ی خود را در فروشگاه فیسبوک حذف کنند. زاکربرگ اعلام کرد این قابلیت به بخش کوکی از تاریخچه مرورگر کاربران مرتبط خواهد شد.

شرکت مذکور توضیح داد زمانی که کاربر داده های خود را از طریق نوآوری یاد شده حذف می کند، همه ی اطلاعات شناسایی از تاریخچه ی وی حذف می شوند؛ اما همچنان قابلیت تجزیه و تحلیل تجمعی به توسعه دهندگان ارائه خواهد شد.

 

چت تصویری اینستاگرام:

مقامات فیسبوک اعلام کردند به زودی ویژگی چت تصویری به اینستاگرام اضافه خواهد شد. آنها توضیح دادند پیش از این کاربران از ویژگی تصویر برداری زنده (Live video) برای مکالمه استفاده می کردند.

اینستاگرام قابلیت تازه ی دیگری را نیز دریافت خواهد کرد که در برابر پست هایی با محتوای نامناسب از کاربران محافظت می کند. این ویژگی پیام هایی تهدیدآمیز را شناسایی و از دید کاربر پنهان می سازد.

پیام رسان یاد شده در آینده ی نزدیک از قابلیت های واقعیت افزوده ی فیسبوک و شرکت های شخص ثالث نیز پشتیبانی خواهد کرد.

 

منبع:

نظرات

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.