دی ۳۰
مهرداد دهقان
دبیر خبر | ۲ مهر ۱۳۹۹

حکم سنگین دادگاه علیه یکی از اعضای گروه هکری Dark Overlord

مقامات آمریکا حکم سنگینی علیه یکی از اعضای گروه هکری «Dark Overlord» صادر کردند.

به گزارش کارگروه بین‌الملل سایبربان؛ مقامات آمریکا به تازگی یکی از اعضای گروه هکری دارک اورلورد (Dark Overlord) را به 5 سال حبس محکوم کردند.

بنابرگزارش سازمان‌های انتظامی، ناتان فرانسیس وایت 39 ساله (Nathan Francis Wyatt) از سال 2016 عضو گروه هکری دارک اورلورد بوده و به همراه اعضای دیگر گروه اقدام به هک شرکت‌های بزرگ و سرقت اطلاعات محرمانه می‌کرده است. 

اعضای گروه دارک اورلورد پس از نفوذ به شبکه‌های شرکت قربانی و رمزگذاری اطلاعات، باج‌های هنگفتی از آن‌ها طلب می‌کردند و در صورت عدم پرداخت باج، اطلاعات مسروقه را در فروم های هکری فروخته یا در اینترنت به‌صورت رایگان منتشر می‌کردند و یا به مطبوعات در خصوص افشای اطلاعات خبر می‌دادند تا به اعتبار شرکت قربانی لطمه بزنند.

بر اساس گزارش وزارت دادگستری آمریکا، نقش وایت بیشتر این بوده که با قربانیان ارتباط می‌گرفته و در خصوص باج با آن‌ها گفتگو می‌کرده است. ظاهراً این هکر برای گفتگوهای خود از شماره تلفن‌های مختلفی استفاده می‌کرده که به اسم واقعی خود ثبت‌شده بودند. درنتیجه در سال 2017 در بریتانیا بازداشت‌شده و در دسامبر 2019 به آمریکا مسترد شده است. 

در حال حاضر وایت نسبت به فعالیت‌های غیرقانونی خود، سرقت اطلاعات شخصی و کلاه‌برداری‌های رایانه‌ای اعتراف کرده و به 5 سال حبس محکوم‌شده است. او همچنین می‌بایست با پرداخت 1467048دلار به قربانیان جبران خسارت کند. 

در سال 2018 عضوی دیگر از دارک اورلورد با نام اختصار S.S. در صربستان بازداشت شد که 38 ساله بوده و در بلگراد زندگی می‌کرد. اینکه نقش او در دارک اورلورد چه بوده هنوز مشخص نیست. 

منبع: سایبربان

نظرات

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.