مهر ۰۸
جواد محمدی
دبیر خبر | ۲۶ شهریور ۱۳۹۹

حمله هکرها به کشتی یدک‌کش آمریکایی

مسئولین امنیتی آمریکا، به سازمان‌های دریایی در مورد حملات سایبری هشدار دادند.

به گزارش کارگروه بین‌الملل سایبربان؛ پس‌ازآن که یک کشتی یدک‌کش آمریکایی هدف حملات سایبری قرار گرفت، سازمان حمل‌ونقل دریایی و مرکز تحلیل و به اشتراک‌گذاری داده آمریکا به سازمان‌های دریایی نسبت به حملات سایبری دریایی هشدار داد.

این سازمان که اخیراً در نشستی اینترنتی در زمینه امنیت سایبری، صنعت دریایی آمریکا را نسبت به جرائم سایبری آگاه کرده بود گفت، این اولین بار است که یک کشتی یدک‌کش دریافت ایمیل فیشینگ را گزارش می‌کند.

مشاور امنیت سایبری سازمان یادشده اظهار داشت، پس‌ازآن که یک شرکت فعال در حوزه کشتی‌های یدک‌کش یک ایمیل فیشینگ با ضمیمه پست صوتی دریافت کرد موضوع را به لویزیانا اینفراگارد (Louisiana InfraGard) که یکی از سازمان‌های زیرمجموعه پلیس فدرال است گزارش داد و آن‌ها هم به ما گزارش دادند.

هکرها با جا زدن خود به‌عنوان اپراتور کشتی، یک ایمیل حاوی بدافزار با پیوست (Office 365 eVoiceMail Express) به این شرکت دریایی فرستادند.

این سازمان همچنین اعلام کرد هکرها علاوه بر جعل اپراتور کشتی به‌عنوان فرستنده، در ایمیل ارسالی از سه فونت مختلف استفاده کرده‌اند که ممکن است نشانگر آن باشد که هکرها این ایمیل را به قربانیان دیگر هم ارسال کرده‌اند.

سازمان حمل‌ونقل دریایی و مرکز تحلیل و به اشتراک‌گذاری داده آمریکا هم در انتها از دیگر سازمان‌های دریایی خواست در صورت مشاهده اقدامات مشابه، موارد را به این سازمان اطلاع دهند.

منبع: سایبربان

نظرات