فروردین ۱۷
دبیر خبر | ۱۴ آبان ۱۳۹۷

حمله سایبری به نیروگاه هسته ای فرانسه

حمله ی سایبری به شرکت فرانسوی Ingerop، به هکرها اجازه ی دسترسی را به اسناد محرمانه ی مربوط به طرح های یک نیروگاه هسته ای در فرانسه داد.

به گزارش کارگروه حملات سایبری سایبربان، به نقل از «securityaffairs»؛ هکرها در ماه ژوئن گذشته بیش از 65 گیگابایت از اسناد کشور فرانسه را به سرقت برده اند. این اسناد ارزشمند شامل تاسیسات نیروگاه های هسته ای و طرح هایی برای زندان ها و شبکه های تراموا است.

طبق گفته ی رسانه ها، برخی از اطلاعات دزدیده شده در یک سرور اجاره ای در آلمان یافت شد.

وبسایت آلمانی دی دبلیو (DW.com) گزارش داد:

هزاران اسناد بسیار مهم مربوط به نیروگاه های هسته ای، زندان ها و شبکه های تراموا در یک حمله ی سایبری، از سرورهای یک شرکت فرانسوی، به سرقت رفته اند. طبق گزارش های شبکه های عمومی آلمانی «NDR»، روزنامه ی «Süddeutsche Zeitung» و رونامه ی فرانسوی لوموند (Le Monde)، اطلاعاتی که از شرکت فرانسوی «Ingerop» به طور غیر قانونی به دست آمده، بالغ بر 65 گیگابایت است.

یک سخنگوی شرکت «Ingero شرح داد: هکرها به بیش از 11 هزار فایل از ده ها پروژه دسترسی پیدا کرده اند.

این مدارک حساس، شامل اطلاعات دقیق در مورد تاسیساتی مانند محل دوربین های ویدیویی برای یک زندان فرانسوی با امنیت بالا و اسنادی درباره ی تخلیه ی برنامه ریزی شده ی زباله های هسته ای در شمال شرق فرانسه است.

مهاجمان همچنین جزئیات شخصی بیش از یک هزار نفر از کارکنان Ingerop را دزدیده اند.

بر اساس گزارش های منتشر شده:

برخی از اسناد، به قدیمی ترین نیروگاه هسته ای فرانسه، فسنهایم (Fessenheim)، تعلق دارند. این نیروگاه در مرز فرانسه با آلمان واقع شده است و قرار است تا سال 2022 بسته شود.»

دسترسی افراد نادرست به این نوع اطلاعات می تواند نیروگاه و کارکنان را در معرض خطرات بسیاری، مانند برنامه های تروریستی قرار دهد.

نظرات

4 + 8 =