فروردین ۱۷
سما سمیعیان
دبیر خبر | ۶ فروردین ۱۳۹۹

حمله سایبری به مجتمع بیمارستانی پاریس

با شیوع ویروس جهانی کرونا، یک حمله سایبری روی مجتمع بیمارستانی در پاریس رخ داد.

به گزارش کارگروه بین‌الملل سایبربان؛ خبرگزاری فرانسه (French-Press) اعلام کرد که بیمارستان‌های پاریس در بحران همه‌گیری ویروس جهانی مورد یک حمله انکار سرویس قرار گرفتند. این حمله، دسترسی اینترنتی به چند دستگاه را بیش از یک ساعت مختل کرد. مجتمع بیمارستانی پاریس با سرمایه‌ای چندین میلیارد یورویی و حضور بیش از 100 هزار نفر از طریق 39 بیمارستان عمومی مستقر در منطقه پاریس تحت تأثیر یک حمله سخت سایبری قرار گرفت.

این حمله سایبری، 2 آدرس اینترنتی را هدف قرار داده بود؛ به گفته کارشناسان امنیتی، یک حمله انکار سرویس (DDoS) درخواست‌های زیادی را همزمان با هدف ایجاد اشباع و بارگذاری بیش از حد روی سرورها و درنتیجه ایجاد خرابی یا حداقل یک اختلال شدید در سرویس ارسال می‌کند.

حمله یاد شده می‌تواند عواقب فاجعه‌باری داشته باشد؛ این حمله فقط یک ساعت به طول انجامید. یک مقام آژانس امنیتی سیستم‌های اطلاعاتی (ANSSI) تأیید کرد که دسترسی به حالت عادی برگشته است.

مقامات فرانسوی مدعی شدند که وضعیت به‌سرعت به حالت عادی بازگشت و زیرساخت‌ها آسیب ندیدند. ارائه دهنده خدمات واکنش خوبی برای کاهش دسترسی اینترنتی و درنتیجه داشتن فضای بیشتر برای مانور نشان داد. البته این حمله بدون عواقب نبود، دسترسی خارجی به اسکایپ (Skype) و سایر برنامه‌ها به‌طور موقت مسدود شد.

همه دسترسی‌های خارج از اروپا به خدمات دیجیتال کمک‌های عمومی – بیمارستان‌های پاریس مسدود شده بودند و ظاهراً این حمله از قاره کهن نبوده است. تکنسین‌های فناوری اطلاعات توانستند به‌تدریج دسترسی به اینترنت را بازیابی کنند. تحقیقات دادستانی پاریس برای یافتن مسئول یا مسئولان این حمله آغاز شده است.

منبع: سایبربان

نظرات

4 + 1 =