فروردین ۱۷
مهرداد دهقان
دبیر خبر | ۷ اسفند ۱۳۹۸

حملات سایبری گسترده به بانک‌های استرالیا

مرکز امنیت سایبری استرالیا از حملات گسترده سایبری به بانک‌های این کشور خبر داد.

به گزارش کارگروه حملات سایبری سایبربان؛ مرکز امنیت سایبری استرالیا به‌تازگی اعلام کرد که بانک‌ها و مؤسسات مالی این کشور هدف یک کمپین گسترده باج افزاری قرارگرفته‌اند. 

طبق گزارش این مرکز، افرادی ناشناس به‌طور فراگیر اقدام به ارسال ایمیل‌های فیشینگ به بانک‌ها و مؤسسات مالی کرده و تهدید کرده‌اند چنانچه مبالغ هنگفتی در قالب ارز مونرو دریافت نکنند، اقدام به حملات دیداس (DDoS) می‌کنند.

این حملات فیشنیگ از ماه اکتبر سال 2019 آغازشده و در ابتدا علیه بانک‌ها و شرکت‌های مالی انجام‌شده است و سپس به شاخه‌های دیگر نیز کشیده شده است. 

پیام‌های درخواست باج را بانک‌های سنگاپور و شرکت‌های مخابراتی ترکیه، ارائه‌دهندگان خدمات اینترنتی آفریقای جنوبی و سایت‌های آنلاین بازی کشورهای آسیای جنوب شرقی نیز دریافت کرده‌اند. 

نشریه زددی‌نت گفته است تهدیدات مهاجمان چندان به نتیجه نرسیده و در برخی موارد نیز حملات دیداس را واقعاً انجام داده‌اند، چون پولی را که می‌خواستند دریافت نکرده‌اند. 

گروه هکری عامل این حملات نام خود را چندین بار تغییر داده است. در ابتدا نام گروه Fancy Bear بوده و سپس به Cozy Bear تغییر کرده است. هکرها از نام‌های Anonymous ،Carbanak و Emotet نیز استفاده کرده‌اند. 

در حال حاضر هکرها از نام Silence استفاده می‌کنند. پیشتر گفته شده بود گروه هکری سایلنس میلیون‌ها دلار از بانک‌های اروپای شرقی، آسیای مرکزی و جنوبی و کشورهای آفریقایی سرقت کرده است. 

منبع: سایبربان

نظرات

11 + 0 =