آبان ۰۳
سما سمیعیان
دبیر خبر | ۲۴ مهر ۱۳۹۹

حذف داده‌های بیومتریک اثرانگشت در پایگاه داده اسرائیل

کمیته دولت رژیم صهیونیستی در مورد خطرناک بودن پایگاه داده بیومتریک با همه انواع دفاع از هویت هشدار داد.

به گزارش کارگروه بین‌الملل سایبربان؛ به گفته اورشلیم پست، کمیته کنست (Knesset ) اسرائیل به وزارت داخلی رژیم صهیونیستی دستور داد تا داده‌های بیومتریک اثرانگشت را از پایگاه داده اطلاعات گذرنامه خود تا ماه می 2022 پاک کند.

کمیته قانون ، عدالت و قانون اساسی تلاش آری دِری (Arye Deri)، وزیر داخلی رژیم صهیونیستی را برای استفاده اطلاعات اثرانگشت به عنوان یک ابزار پیشگیری از تقلب رد کرد و رئیس کمیته کنست نیز هشدار داد که همه اشکال دفاع از هویت نباید در یک پایگاه داده واحد نگهداری شود.

ظاهراً یک پایگاه داده حاوی داده‌های بیومتریک 4.5 میلیون اسرائیلی به گفته دولت رژیم صهیونیستی اوایل سال جاری به طور صحیح ایمن یا رمزگذاری نشده است. به نظر می‌رسد سازمان پایگاه داده بیومتریک ملی اسرائیل (BDA)، نیز نسبت به گزارش 2 حادثه امنیتی در سال‌های 2017 و 2018 کوتاهی کرده است.

هنگامی که کنست، استفاده از اثر انگشت برای کشف تقلب و کمک به تحقیقات جنایی را ضروری دانست، در اراضی اشغالی قانون جدید پایگاه داده بیومتریک در سال 2017 تصویب شد.

روی فریدمن (Roi Friedman)، یکی از مقامات رسمی اداره سایبری ملی اسرائیل (INCD) به کمیته گفت که از آن زمان فناوری تشخیص چهره به اندازه کافی قوی شده، 2 برابر بیشتر از گذشته، تا بتواند افراد را تا 10 سال یا بیشتر شناسایی کند. اداره سایبری ملی اسرائیل مدعی شد که تعداد حوادثی که در آنها اثر انگشت در جلوگیری از کلاهبرداری مؤثر بوده، بسیار ناچیز بوده است.

وزارت داخلی رژیم صهیونیستی اظهار داشت که حذف داده‌های اثر انگشت را بررسی خواهد کرد، اما دولت مجبور است برای جایگزینی آن فناوری اضافی تشخیص چهره را خریداری و ادغام کند. دِری اکنون گروه ویژه‌ای را برای بررسی عواقب و مراحل لازم برای حذف اثر انگشت از پایگاه داده ایجاد کرده است.

منبع: سایبربان

نظرات