مرداد ۱۳
دبیر خبر | ۲۶ فروردین ۱۳۹۸

جلوگیری از معامله مواد مخدر با هوش مصنوعی

شبکه‌های وای فای با هوش مصنوعی جلوی معامله مواد مخدر را می‌گیرند.

به گزارش کارگروه امنیت سایبربان؛ استفاده از یک الگوریتم هوش مصنوعی در شبکه‌های وای فای انگلیس، تازه‌ترین روش مورداستفاده مقامات این کشور برای جلوگیری از خریدوفروش مواد مخدر در اینترنت است.

کیوسک‌های InLink که در سراسر انگلیس نصب‌شده‌اند، جایگزین تلفن‌های کارتی شده‌اند تا برقراری تماس‌های رایگان و سریع از طریق وای فای و نیز شارژ گوشی توسط شهروندان تسهیل شود.

اما برخی قاچاقچیان مواد مخدر و خریداران این مواد از امکانات مذکور برای معامله انواع مواد مخدر هم بهره می‌گیرند. شرکت مخابرات انگلیس برای مقابله با این نوع سوءاستفاده‌ها با همکاری InLinkUK، الگوریتمی را ابداع کرده تا به‌طور خودکار تماس‌های انجام‌شده برای خریدوفروش مواد مخدر را بلوکه کند.

این الگوریتم با بررسی تعداد تماس‌ها، مدت آن‌ها و اطلاعات ارائه‌شده توسط پلیس در مورد هویت افراد مشکوک، الگوهای مکالمه آن‌ها و نیز شماره‌های همراه این افراد نسبت به بلوکه کردن تماس‌ها اقدام می‌کند.

بررسی‌ها نشان می‌دهد قبل از راه‌اندازی این سیستم، فروشندگان مواد مخدر از ۵ کیوسک مذکور در یک بازه زمانی ۱۵ هفته‌ای برای فروش مواد مخدر استفاده کرده و ۱.۶۸ میلیون دلار به جیب زدند. هنوز مشخص نیست این سیستم تا چه حد برای مقابله با این تخلفات کار آیی دارد.

نظرات