خرداد ۱۵
دبیر خبر | ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹

تولید حسگر دوربین با پردازشگر هوش مصنوعی

شرکت سونی برای اولین بار از تولید حسگرهای هوش مصنوعی خبر داده که با نصب آن‌ها بر روی دوربین‌ها توان پردازش و فهم فوق‌العاده‌ای به دوربین‌های یادشده افزوده می‌شود.

به گزارش کارگروه فناوری اطلاعات سایبربان به نقل از نیواطلس، سونی مدعی است برای اولین بار در جهان حسگرهای مجهز به هوش مصنوعی تولید کرده که خود قادر به تجزیه‌وتحلیل تصاویر به‌صورت آنی هستند.

این حسگرها با بررسی تصاویر ضبط‌شده دوربین‌های حفاظتی و امنیتی، تنها تصاویری را برای بررسی بیشتر و ذخیره‌سازی به سرورهای کلود ارسال می‌کنند که حاوی افراد در حال حرکت یا تحرکات مشکوک باشند.

استفاده از حسگرهای هوش مصنوعی در دوربین‌ها از ذخیره‌سازی حجم زیادی از اطلاعات بی‌ارزش و فاقد اهمیت امنیتی جلوگیری می‌کند و به‌صرفه جویی قابل‌توجه در وقت و هزینه‌ها می‌انجامد.

سونی قصد دارد به‌زودی از این فناوری در دوربین‌های خود استفاده کند و در همین راستا از فناوری هوش مصنوعی جدید خود در حسگرهای IMX۵۰۰ و IMX۵۰۱ بهره می‌گیرد. این حسگرها تولید دوربین‌هایی با دقت ۱۲.۳ مگا پیکسل را ممکن می‌کند که با دقت ۴K و با سرعت ۶۰ فریم در ثانیه قادر به فیلم‌برداری هستند. هوش مصنوعی این حسگرها حتی قادر به تحلیل دقیق تصاویر ویدئویی است که مدت‌زمان پخش آن‌ها تنها ۳.۱ میلی‌ثانیه است.

منبع: مهر

نظرات

4 + 0 =