فروردین ۱۷
مرتضی خاکپور
دبیر خبر | ۳ فروردین ۱۳۹۹

توسعه دوربین نظارتی با قابلیت مشاهده در مه

یک شرکت آمریکایی دوربین حرارتی تولید کرده است که امکان نظارت در شرایط آب و هوایی نامساعد را فراهم می‌آورد.

به گزارش کارگروه فناوری اطلاعات؛ شرکت فلیر سیستمز آمریکا (FLIR Systems)، متخصص در زمینه تولید دوربین‌های تصویربرداری حرارتی به تازگی از سامانه نظارتی جدید خود رونمایی کرد. این سامانه «Ranger HDC MR» نام داشته، می‌تواند اطلاعاتی با کیفیت بالا را در فواصل میانی ارائه بدهد. مقامات این شرکت باور دارند این دوربین استاندارهای نظارتی جدیدی را به وجود می‌آورد.

دوربین Ranger HDC MR توانایی تشخیص فعالیت‌های غیرقانونی را حتی در شرایط آب و هوایی نامساعد دارد. این کار به واسطه تحلیل و پردازش تصویر به منظور کاهش بار شناختی انجام گرفته و به اپراتورها این امکان را می‌دهد که به سرعت تهدیدات واقعی از دروغین را تفکیک کند.

سامانه مذکور تصاویر حرارتی با کیفیت HD را با همان قیمت سیستم‌هایی که از وضوح تصویر استاندارد بهره می‌برند، ارائه می‌دهد. همچنین در مقایسه با سیستم‌های سنتی، تصاویری با زاویه دید گسترده‌تر ارائه می‌دهد. این دوربین به فیلتری مجهز است که امکان مشاهده حوادث از میان مه یا آب‌وهوای بد را فراهم می‌کند. همچنین به واسطه یک فلیتر «Merlin ASX» امکان دیدن از طریق آشفتگی گرمایی را نیز فراهم می‌کند. به علاوه دوربین پس از دریافت تصاویر به واسطه هوش مصنوعی اقدام به پردازش محتوا می‌کند.

دیوید ری (David Ray)، مدیر بخش کسب‌وکار فناوری دفاعی و دولتی فلیر گفت:

فرقی نمی‌کند که به خواهید امنیت مرزها، بندرها، تأسیسات حیاتی یا نیروها را تأمین کنید. دوربین Ranger HDC MR سطح جدیدی از نظارت را ارائه می‌دهد تا اپراتورها بتوانند به سرعت به تهدیدات واکنش نشان دهند. این فناوری می‌تواند حتی در شرایط آب و هوایی نامساعد نیز به فعالیت خود ادامه بدهد.

دوربین یاد شده به یک حسگر تصویربرداری گرمایی باکیفیت HD و دوربین تصویربرداری رنگی باکیفیت FHD مجهز است. همچنین امکان ادغام آن با حسگرها و سامانه‌های دیگر وجود دارد تا بتوان از آن در زمینه‌های مختلفی مانند مقابل با پهپادها نیز بهره گرفت. همچنین این سیستم به یک هوش مصنوعی مجهز است که به‌صورت پیوسته نرم‌افزار آن را برای مقابله با حملات سایبری اسکن می‌کند.

منبع: سایبربان

نظرات

8 + 0 =