خرداد ۱۵
مرتضی خاکپور
دبیر خبر | ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹

توسعه بستر هوش مصنوعی پنتاگون توسط بوز آلن همیلتون

شرکت بوز آلن همیلتون به منظور ارائه خدمات هوش مصنوعی به سراسر بدنه وزارت دفاع آمریکا، با پنتاگون قرارداد همکاری امضا کرد.

به گزارش کارگروه بین‌الملل سایبربان؛ اداره خدمات عمومی آمریکا (GSA) اعلام کرد، شرکت بوز آلن همیلتن (Booz Allen Hamilton) به تازگی قراردادی 5 ساله به ارزش 800 میلیون دلار را به منظور ارائه خدمات هوش مصنوعی به «مرکز هوش مصنوعی مشترک وزارت دفاع» (JAIC) با پنتاگون امضا کرده است.

بر پایه قرارداد بالا بوز آلن همیلتن باید به صورت گسترده از محصولات و خدمات فنی مرکز هوش مصنوعی مشترک وزارت دفاع پشتیبانی کند. این مرکز به منظور گسترش به کارگیری هوش مصنوعی در تمام بخش‌های وزارت خانه راه‌اندازی شده است.

در گزارش اداره خدمات عمومی آمده است:

بوز آلن همیلتن برچسب‌گذاری، مدیریت، طبقه‌بندی و جداسازی داده‌ها و همچنین توسعه محصولات هوش مصنوعی و به کارگیری آن‌ها در برنامه‌های کاربردی موجود را برای مرکز هوش مصنوعی مشترک وزارت دفاع انجام می‌دهد. محصولات مجهز به هوش مصنوعی ارائه شده به وزارت دفاع آمریکا اجازه می‌دهد تا یک تحول اساسی را در سراسر این نهاد به وجود آورده، یک برتری اطلاعاتی قطعی را برای انجام عملیات نظامی آینده فراهم کند.

آرلو آبراهامسون (Arlo Abrahamson)، سخنگوی مرکز هوش مصنوعی، شرح داد:

بر پایه قرارداد مذکور از نوآوری‌های عملیاتی رزمی این مرکز که در اوایل سال 2020 راه‌اندازی شد حمایت می‌شود. این نوآوری‌ها شامل توسعه یک سامانه فرماندهی و کنترل مشترک در همه حوزه‌های نبرد، شناسایی و نظارت زمینی خودمختار، شتاب‌دهنده جدول زمانی حسگر به تیرانداز (sensor-to-shooter)، جریان کاری مرکز عملیات و ارائه راه‌کارهای هدفمند و پویا می‌شود.

آبراهامسون ادامه داد:

هوش مصنوعی به مدیریت اطلاعات کمک کرده، باعث می‌شود انسان‌ها بتوانند بسیار سریع‌تر، ساده‌تر و ایمن‌تر در میدان نبرد تصمیم‌گیری کنند.

جک شاناهان (Jack Shanahan)، مدیر مرکز یاد شده نیز با اشاره به اینکه همکاری با بوز آلن همیلتون می‌تواند به پیشرفت بهتر نوآوری‌ها کمک کند، ادامه داد:

نوآوری‌های رمزی به نیروهای مشترک اجازه می‌دهند با استفاده از راه‌کارهای هوش مصنوعی تأثیرگذاری خود در همه حوزه‌ها را بهبود بدهند. این قرارداد یک مسئله مهم برای مرکز هوش مصنوعی به حساب می‌آید، زیرا تمرکز روی قابلیت‌های هوش مصنوعی موردنیاز را برای بهبود تصمیم‌گیری در همه سطوح افزایش می‌دهد.

دانا دیزی (Dana Deasy)، مدیر ارشد اطلاعات وزارت دفاع آمریکا در دسامبر سال 2019 اعلام کرده بود که مرکز هوش مصنوعی اولین پروژه مرگ‌آوری خود را در سال 2020 آغاز خواهد کرد که بخشی از طرح نوآوری رزمی مشترک است.

قرارداد یاد شده به واسطه اداره خدمات عمومی آمریکا میان مرکز هوش مصنوعی و بوز آلن همیلتون بسته شده. همچنین اداره خدمات عمومی از سپتامبر 2019 با این مرکز همکاری می‌کند تا برنامه نوسازی سازمان‌های سراسر دولت آمریکا با سرعت بیشتری پیگیری شود.

منبع: سایبربان

نظرات

5 + 0 =