تیر ۲۶
دبیر خبر | ۱۴ اسفند ۱۳۹۸

تم تاریک واتساپ سرانجام برای نسخه پایدار اندروید و iOS منتشر شد!

با ارائه کردن این تم به محیط کار کاربر، به صرفه‌جویی در مصرف باتری کمک کرده و رضایت بیشتری از کاربران بدست می آید .

به گزارش کارگروه شبکه های اجتماعی سایبربان ؛ Dark Mode یا همان تم تاریک این روزها به بخش جدایی ناپذیر گوشی‌های هوشمند تبدیل شده است. شرکت‌های سازنده گوشی و توسعه‌دهندگان برنامه‌ها همگی در تلاشند تا با ارائه کردن این تم به محیط کار کاربر، به صرفه‌جویی در مصرف باتری کمک کرده و رضایت بیشتری از کاربران بدست آورند. WhatsApp که یکی از محبوب‌ترین پیام‌رسان‌ها در جهان به حساب می‌آید، تا امروز این قابلیت را برای کاربران خود فراهم نکرده بود. اما در نهایت تم تاریک واتساپ سرانجام برای نسخه پایدار اندروید و iOS ارائه شد.

تم تاریک واتساپ برای گوشی‌های اندروید و آیفون

واتساپ در نهایت قابلیت دارک مد را به برنامه نسخه پایدار خود در گوشی‌های اندروید و آیفون ارائه کرد. این شرکت اعلام کرده است که “پردرخواست‌ترین قابلیت از مردم سراسر جهان” را سرانجام برای دستگاه‌های iOS و اندرویدی عرضه کرده و در چند روز آینده در اختیار همگان قرار خواهد گرفت.

همانطور که احتمالاً در جریان هستید، حالت تاریک در برنامه‌ها به منظور کاهش فشار به چشم در محیط‌های کم نور است. تم تاریکی که به تازگی توسط واتساپ ایجاد شده است، در واقع سیاه نیست، بلکه پس زمینه خاکستری تیره و بدون نور سفید است که میزان روشنایی صفحه نمایش را کم خواهد کرد و کنتراست و خوانایی را بهبود می‌بخشد.

اگر گوشی شما سیستم عامل اندروید 9.0 Pie است می‌توانید با آپدیت برنامه، سپس مراجعه به بخش Settings / Chats / Theme  گزینه Dark را انتخاب کنید. برای کسانی که گوشی آنها دارای سیستم عامل اندروید 10 است، تم تاریک واتساپ همزمان با فعال بودن آن در تنظیمات سیستم گوشی فعال خواهد شد و برعکس.

برای کسانی که از گوشی‌های آیفون استفاده می‌کنند هم وضعیت به همین صورت است و دارک مد برنامه واتساپ از طریق فعال شدن این قابلیت در سیستم فعال می‌شود. همانطور که پیش‌تر گفته شده این قابلیت در روزهای آینده در آخرین نسخه از برنامه ظاهر خواهد شد. بنابراین اگر شما هم هنوز این قابلیت را دریافت نکرده‌اید، اندکی صبر کنید تا آپدیت جدید منتشر شود.

نظرات