تماس 3.8 میلیون دلاری


نویسنده:

مدیریت مجموعه شرکت‌های منطقه‌ای آلاسکا در آمریکا در تلاش است تا 3.8 میلیون دلاری را که از آنها سرقت شده و به حسابی در هنگ‌کنگ واریز شده است، از روش‌های قانونی بازیابی کنند و به این مجموعه برگردانند. مقامات دولتی این منطقه ادعا می‌کنند که این میزان پول در طی یک حمله سایبری از آنها به سرقت رفته است.
آنها می‌گویند که در طی این حمله، تعدادی از شرکت‌ها مورد یک حمله موفقیت‌آمیز سایبری قرار گرفتند و احتمال دارد که این حمله از یک کشور آسیایی و یا اروپای شرقی سازمان دهی شده باشد.
یکی از مقامات مسئول این مجموعه اعلام می‌کند که یک ایمیل گمراه‌کننده و جعلی که منشأ اروپایی دارد از جانب وی به کنترل کننده این مجموعه ارسال شده است. بعد از آن فردی در تماس با کنترل کننده این مجموعه خواهان انتقال فوری 3.8 میلیون دلار به یک حساب تجاری ساختگی در هنگ‌کنگ می‌شود. مقامات شرکت اعلام می‌کنند که این تماس در حالت محدود شده و محرمانه برای کنترل کننده ارسال شده است. بعد از آن کنترل کننده با حقیقی و معتبر تشخیص دادن تماس، مبلغ درخواستی فرد مذکور را به حساب مورد نظر انتقال می‌دهد.
هم اکنون مسئولین این مجموعه با کمک پلیس فدرال ایالات متحده در حال پیگیری این موضوع هستند و در تلاش‌اند تا مبلغ سرقت شده را از راه حل‌های قانونی به حساب برگردانند.

 

موضوعات مرتبط::

نظرات (0)