شهریور ۳۱
سما سمیعیان
دبیر خبر | ۲۲ مرداد ۱۳۹۹

تلاش مخفیانه تسلا روی گجت جدید

تسلا به‌صورت مخفیانه روی گجت جدید برای کودکان کار می‌کند.

به گزارش کارگروه فناوری اطلاعات سایبربان؛ تسلا به‌صورت مخفیانه با فناوری‌های «Xplora»، شرکت پوشاک واقع در نروژ در راستای توسعه یک ساعت هوشمند برای کودکان همکاری می‌کند. در حالیکه تسلا هنوز در این خصوص به‌طور رسمی صحبت نکرده، اما فعالیت او روی ساعت هوشمند Xplora در پرونده جدید اداره فدرال ارتباطات (FCC) گویای این موضوع است.

جزئیات مربوط به این پروژه کاملاً مخفیانه است، اما این سؤال باقی مانده که چرا تسلا قصد دارد در حوزه ساعت هوشمند حضور داشته باشد! شاید این شرکت علاقه‌مند به استفاده از پلتفرم ساعت هوشمند Xplora برای گسترش مزایای ورود بدون کلید به خودروهای تسلا برای کودکان با استفاده از ساعت هوشمند است؛ این احتمال هم وجود دارد که تسلا قصد معرفی ویژگی‌های جدید ایمنی را برای کودکان در آینده داشته باشد. یک ساعت هوشمند می‌‎تواند در ردیابی کودکان مفید باشد و همچنین امکان ارسال پیام‎‌های صوتی آنها به والدینشان را تنها با فشار دادن یک دکمه روی ساعت هوشمند فراهم می‌کند.

احتمالات ناشی از همگام‌سازی ساعت هوشمند کودکان به یک خودروی تسلا بسیار زیاد هستند و شاید حتی این شرکت بخواهد یک حالت رانندگی خودکار را برای کودکان در خودروهایش آزمایش کند.

طبق گزارشی از «Electrek»، برنامه اداره فدرال ارتباطات برای ساعت هوشمند جدید، «Tesla Motors» را ذکر کرده است. در این گزارش آمده است :

«شرکت فناوری‌های Xplora، به عنوان امضا کننده، بدین وسیله وو شوئوِن (Wu Xuewen) از شرکت فناوری «Shenzhen BALUN» را برای فعالیت به نمایندگی از شرکت نروژی صرفاً در امور مربوط به درخواست مجوز تجهیزات اداره فدرال ارتباطات برای «FCC ID: 2AVMJX5P» شامل امضای اسناد مرتبط با برنامه اجازه فعالیت دارد. اقدامات لازم انجام شده به‌وسیله شرکت فناوری Shenzhen BALUN در رابطه با برنامه باید اثر مشابه عملکرد تسلا موتورز را داشته باشد.»

تسلا در حال حاضر به دنبال باز کردن قفل اتومبیل‌ها با تلفن همراه است؛ بنابراین، قانع کننده‌ترین دلیل همکاری تسلا با یک برند ساعت هوشمند می‌تواند این باشد که این شرکت احتمالاً به دنبال استفاده از ساعت هوشمند به عنوان گزینه‌ای برای کلیدها است.

منبع: سایبربان

نظرات