مرداد ۱۳
مرتضی خاکپور
دبیر خبر | ۲۳ دی ۱۳۹۸

تقویت شبکه‌های نظامی آمریکا تا 2023

ارتش آمریکا در نظر دارد تا سال 2023 شبکه‌های ارتباطی خود را تقویت کند.

به گزارش کارگروه فناوری اطلاعات سایبریان؛ ارتش آمریکا قصد دارد نسل بعدی فناوری‌های شبکه را توسعه بدهد که به بهبود قابلیت‌ها، پایداری و همگرایی شبکه می‌انجامد. راه‌کارهای ارائه شده توسط پژوهشگران به منظور دستیابی به این فناوری در صورت تأیید پشتیبانی خواهند شد تا به مرحله اجرا و تولید نمونه اولیه برسند.

با توجه به متن گزاره برگ منتشر شده، شبکه تاکتیکی نظامی مذکور تا سال 2023 عملیاتی خواهد شد. این بستر از ویژگی‌های زیر بهره می‌برد:

  • مدیریت خدمات ماهواره‌های مخابراتی چند مداری برای نیروها. ارائه خدمات مدیریت برای کاهش چالش‌های پهنای باند در محل‌هایی که زیرساختی وجود نداشته یا ضعیف است.
  • سامانه فرماندهی، کنترل، ارتباطات، رایانه، اطلاعات، نظارت و شناسایی/ استانداردهای جنگ الکترونیک ماژولار متن‌باز (C4ISR/CMOSS)، با مودم ارتباطات ماهواره‌ای، نسل آینده ردیابی نیروهای آبی و موج‌های رادیویی و استانداردهای منبع باز همگرایی سخت‌افزار در بسترهای رایج سازگار شوند.
  • جداسازی داده‌ها به واسطه دسترسی به هویت و امکان مدیریت امنیت چندلایه‌ای با شرکای عملیاتی. یک راه‌حل نرم‌افزاری طبقه‌بندی نشده در فاز نمونه اولیه که می‌تواند در محیط عملیاتی هم‌رزمان (Mission Partner Environment) مورد استفاده قرار گیرد. شبکه‌ای که توسط ارتش و هم‌پیمان‌ها از آن بهره‌برداری می‌شود، شامل یک شبکه قابل‌اعتماد، محافظت شده و قابل تنظیم خواهد بود.
  • امنیت بالای شبکه انتقال و کاهش امضا الکترونیکی برای ایستگاه‌های فرماندهی
  • به منظور خودکارسازی علامت‌گذاری داده، ایجاد هماهنگی، خدمات و کارایی منابع محاسباتی، رایانه‌ها، ذخیره‌سازی و برنامه‌های کاربردی در معماری محاسباتی منبع باز، بهینه‌سازی می‌شوند. ارتش به دنبال یکپارچه‌سازی بسترها و بهبود داده‌ها به منظور تصمیم‌گیری بهتر است.
منبع: سایبربان

نظرات