تیر ۲۲
جواد محمدی
دبیر خبر | ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

تقویت تماس‌های تصویری شرکت زوم

شرکت زوم اعلام کرد مشتریانی که بابت حساب‌ کاربری خود هزینه می‌پردازند از تماس‌های تصویری ایمن‌تری برخوردار خواهند بود.

به گزارش کارگروه امنیت سایبربان؛ شرکت زوم قصد داردبه مشتریان خود تماس‌ تصویری با رمزنگاری‌ ایمن تر ارائه دهد؛ اما تمام مشتریان از این سرویس برخوردار نخواهند بود.

مشاور امنیتی این شرکت گفت:

برخی حساب‌ها مانند حساب کاربرانی که هزینه‌ای بابت استفاده از این برنامه نمی‌پردازند، ممکن است واجد شرایط این تماس‌های تصویری ایمن نباشند.

سخنگوی شرکت زوم اعلام کرد:

رویکرد رمزگذاری پایانه به پایانه (end to end) جزء اقدامات بزرگ این شرکت است. از پیش‌نویس طراحی رمزنگاری که اخیراً چاپ‌شده گرفته تا گفتگو در رابطه با  مشتریانی که از ویژگی جدید این شرکت برخوردار خواهند بود،  از دیگر اقدامات این شرکت محسوب می شوند.

این پلتفرم ویدئو کنفرانس که در طول همه‌گیری ویروس کرونا محبوبیت زیادی پیدا کرد با مشکلات امنیتی بی‌شماری روبرو است. ازجمله این مشکلات زوم بامینگ (Zoombombing) است، مشکلی که طی آن‌یک هکر به یک تماس تصویری حمله کرده و آن را با مختل مواجه می کند.

بااین‌حال اضافه کردن رمزنگاری پایانه به پایانه به تمام تماس‌های تصویری این شرکت موجب می‌شود مشتریانی که قصد دارند از طریق تلفن ثابت تماس تصویری برقرار کنند، نتوانند از این برنامه استفاده کنند. همچنین رمزنگاری دقیق‌تر موجب می‌شود گروه‌های امنیتی شرکت زوم در مواقع نیاز نتوانند با مشتریان خود تماس تصویری برقرار کنند.

شرکت زوم اخیراً پیش‌نویس مقاله‌ای را منتشر کرده که در آن به تشریح برخی از برنامه‌های رمزنگاری این شرکت می‌پردازد.

منبع: سایبربان

نظرات