تقویت امنیت سایبری نیروی هوایی آمریکا


نویسنده:

نیروی هوایی آمریکا مشغول بررسی این موضوع است که چگونه هکرها می‌توانند با کشف آسیب‌پذیری‌ها و حفره‌های امنیتی، نتایج فاجعه باری را به وجود بیاورند.
ژنرال بیل بندر (Bill Bender) یکی از افسران ارشد اطلاعات نیروی هوایی آمریکا می‌گوید:"اگر ما به پنج هسته اصلی مأموریت‌های نیروی هوایی آمریکا نگاه کنیم، باید در پی یافتن جوابی برای این سؤال باشیم که ما چگونه می‌توانیم در فضای رقابت سایبری امروزی، به فعالیت‌های خودمان به صورت امن ادامه دهیم؟ فعالیت‌های اصلی نیروی هوایی شامل فرماندهی و کنترل عملیات، حرکت در مسیر رشد سریع و توسعه جهانی، مدیریت حملات در مقیاس جهانی، نظارت و بازرسی و برتری در حوزه هوا و فضا است و نکته مهم این است که ما نمی‌دانیم در کدام نقطه دارای آسیب‌پذیری هستیم. ما باید این نکات را شناسایی کنیم."
مسئولین نیروی هوایی آمریکا اعلام کرده‌اند که نیروی هوایی در حال ایمن‌سازی شبکه‌های رایانه‌ای خود است و این شبکه‌ها برای اهداف ارتباطی و سایر مأموریت‌های نیروی هوایی به کار گرفته می‌شوند. آن‌ها می‌گویند که در طی سال آینده، تمامی احتمالات در مورد آسیب‌پذیری‌های تسلیحات، زیرساخت‌های حیاتی و تمامی سامانه‌های کامپیوتری مورد بررسی قرار خواهند گرفت و برای برطرف کردن آن‌ها برنامه‌ریزی خواهد شد.
یکی از اهداف مهم نیروی هوایی، محافظت از سامانه‌های رایانه‌ای جنگ‌افزارهای مهمی نظیر جنگنده فوق پیشرفته F-35 است. حمله سایبری به ساختمان‌ها و مراکز مهم نیروی هوایی که اطلاعات فنی و ضروری در آن نگهداری می‌شود، یکی از اهداف هکرها به‌حساب می‌آید و نیروی هوایی آمریکا، مقاوم‌سازی این مراکز و تسلیحات در برابر هکرها را ازجمله مهم‌ترین اهداف خود عنوان کرده است.

 

موضوعات مرتبط::

نظرات (0)