بهمن ۰۷
دبیر خبر | ۳۰ مهر ۱۳۹۷

تجهیز فرودگاه هیثرو به بازرسی بیومتریک

فرودگاه هیثرو لندن قصد دارد بزرگ ترین طرح بازرسی تشخیص چهره جهان را پیاده سازی کند.

به گزارش کارگروه فناوری اطلاعات سایبربان، به نقل از «cbronline»؛ فرودگاه هیثرو لندن به تازگی اعلام کرد از تابستان سال میلادی آینده از فناوری های تشخیص چهره در همه ی مراحل از لحظه ورود به فرودگاه تا سوار شدن به هواپیما استفاده می کند. هزینه ی این پروژه، 50 میلیون یورو است و به عنوان بزرگ ترین طرح اجرا شده در این زمینه شناخته خواهد شد. این دستاورد وابستگی به اسناد فیزیکی مورد نیاز را تا حد زیادی کاهش داده، مسافران سریع تر جابه جا می شوند.

شرکت های متعددی مانند یوتا (Yoti)، ارورا (Aurora)، در راه اندازی پروژه ی یاد شده به فرودگاه کمک می کنند. شرکت یوتا امکان بررسی هویت دیجیتالی مسافران را فراهم می کند. کاربران برنامه ی یوتا می توانند به کمک آن، اطلاعات گذرنامه و بیومتریک خود را حتی پیش از رسیدن به فرودگاه نیز به اشتراک بگذارند.

هیثرو اعلام کرد: مسافران می توانند خودشان برگزینند که آیا از گزینه ی بیومتریک استفاده می کنند یا خیر. به علاوه گیت های الکترونیکی همچنان هستند و پس از بررسی گذرنامه امکان عبور از آنها وجود دارد.

بر اساس گزارش انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی، 64 درصد از مسافران به منظور داشتن تجربه ی سفری بهتر و راحت تر، حاضراند داده های بیومتریک خود را به اشتراک بگذارند.

منبع:

نظرات

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.