تبدیل بانک‌های انگلیسی به لانه هکرها


نویسنده:
نهادهای مالی انگلستان، با سیل حملات سایبری رو به رشد سرقت اطلاعات روبرو هستند.

به گزارش کارگروه حملات سایبری سایبربان؛ به اعتقاد مقامات امنیتی انگلیسی، نهادهای بانکی، سامانه‌های بیمه‌ای، مؤسسات مالی و سازمان‌های تجاری در انگلیس، جزو بزرگ‌ترین اهداف برای هکرهای بین‌المللی هستند و سالانه، حملات گسترده‌ای به این نهادها صورت می‌پذیرد که سبب بروز خسارات گسترده‌ای نیز می‌شود. بر اساس آخرین آمار موجود، تنها در سال گذشته، 140 حمله سایبری سرقت اطلاعات، بخش مالی و اداری انگلستان را هدف قرار داد.
گزارش شرکت‌های امنیت سایبری، از رشد 25 درصدی حملات سایبری سرقت اطلاعات به نهادهای مالی، در یک سال گذشته خبر می‌دهند و آمار 140 حمله، در سال قبل 114 عدد بوده است.
در این میان، شرکت‌های بیمه‌ای سهم بسزایی دارند و حجم کثیری از حملات سایبری را به خود اختصاص داده‌اند. حجم حملات صورت گرفته به این مؤسسات بیمه‌ای در یک سال گذشته، دو برابر شده است. مؤسسات بیمه‌ای نیز در سال گذشته، رشد قابل‌توجهی را در مقدار حملات سایبری تجربه کرده‌اند. بانک‌ها، بزرگ‌ترین قربانیان این حملات هستند و حملات سایبری به این سازمان‌ها، با رشد 45 درصدی مواجه شده‌اند.
فیلیپ تنسلی (Philip Tansley)، از کارشناسان امنیت سایبری انگلیسی و از اعضای شرکت مشاور حقوقی RPC در لندن، دراین‌باره معتقد است: «حجم بسیار بیشتری از حملات سایبری وجود دارد که به آن‌ها پرداخته نمی‌شود. اطلاعاتی که هم‌اکنون در رسانه‌ها منتشر می‌شود، تنها گوشه کوچکی از حملاتی است که در دسترس عموم قرار داده می‌شود.»
بر اساس آمار، در سال 2013، تنها 76 حمله سرقت اطلاعات ثبت شده است و اختلاف چشم‌گیر آمار ثبت شده در آن زمان، با آماری که در این سال‌ها ثبت می‌شود، رشدی نگران‌کننده را نشان می‌دهد. کارشناسان امنیتی، معتقدند هم‌زمان با رشد فناوری در کشورهای مختلف جهان و خصوصاً کشورهای صاحب فناوری، امنیت رشد نداشته است و همین موضوع، رشد چشم‌گیر حملات سایبری را با خود به همراه داشته است.
 

موضوعات مرتبط::

نظرات (0)