تأکید آمریکا و کنیا بر گسترش همکاری‌های امنیت سایبری


نویسنده:
کنیا و آمریکا، بر تقویت و گسترش همکاری‌ها در زمینه سایبر و سیاست‌های اقتصاد دیجیتال با یکدیگر، تأکید کردند.

به گزارش کارگروه بین‌الملل سایبربان؛ ایالات متحد آمریکا و دولت کنیا، در نشستی، بر گسترش همکاری‌های مشترک در زمینه داشتن یک فضای دیجیتال امن و قابل‌اعتماد، در جریان گفتگوهای اقتصاد دیجیتال و فضای سایبری، تأکید کردند.
در این دور از گفتگوها که در نایروبی –پایتخت کنیا- انجام شد، دو کشور در مورد آینده اقتصاد دیجیتال با یکدیگر به گفتگو نشستند و بر حمایت از فرصت‌های موجود سرمایه‌گذاری به‌وسیله مقابله با جرائم اینترنتی و ارتقاء امنیت سایبری، تأکید کردند.
در این گفتگوها، موضوعاتی نظیر همکاری‌های سیاسی، اشتراک‌گذاری اطلاعات، ایجاد ظرفیت‌ها و تأکید بر همکاری‌های بخش خصوصی و عمومی مطرح شد و طرفین، خواستار تقویت همکاری در موارد مذکور شدند. مقامات کنیایی و آمریکایی، با استقبال از مباحث مطرح‌شده، اشتراک‌گذاری اطلاعات را، مؤثرترین راه برای مقابله با جرائم سایبری برشمردند.
جو موکرو (Joe Mucheru)، وزیر اطلاعات، ارتباطات و فناوری اطلاعات کنیا، به‌عنوان نماینده این کشور در مذاکرات با طرف آمریکایی شرکت کرد. تعدادی از وزرای کنیایی نظیر وزیر تحصیلات عالی و علم و فناوری، امور خارجه و تجارت بین‌الملل نیز در این دور از گفتگوها، وزیر ارتباطات را همراهی کردند.
همچنین، بسیاری از شرکت‌های خصوصی کنیایی و آمریکایی و تعدادی از شرکت‌های بزرگ فناوری اطلاعات و امنیت سایبری آمریکایی، نظیر مایکروسافت، سیمنتک و تعدادی از اپراتورهای تلفن همراه، از جمله شرکت‌کنندگان در نشست‌های مشترک دو کشور بودند.
مذاکرات بین آمریکا و کنیا، در زمینه فناوری اطلاعات و اقتصاد دیجیتال، از حدود پنج سال پیش آغاز شده است و آمریکا، به بهانه گسترش فناوری در قاره سیاه و افزایش امنیت سایبری، سرمایه‌گذاری‌های گسترده‌ای را در بازار دست‌نخورده سایبری این کشور آغاز کرد.
البته تنها آمریکا نیست که به این بهانه، حضور گسترده‌ای در این قاره دارد و رژیم صهیونیستی نیز تلاش می‌کند تا از این طریق، نفوذش را در کشورهای آفریقایی گسترش دهد.
 

نظرات (0)