بلک‌هت 2017؛ فیس‌بوک علیه هکرهای انتخابات آمریکا اقدام می‌کند


نویسنده:
شرکت‌های فناوری، مقامات سیاسی و مدیران امنیت سایبری کشور آمریکا قصد دارند با همکاری یکدیگر اقداماتی علیه هکرهای انتخابات آمریکا انجام دهند.

به گزارش کارگروه امنیت سایبربان؛ شرکت فیس‌بوک در زمان برگزاری اجلاس بلک‌هت 2017 (Black Hat 2017) اعلام کرد قصد دارد با همکاری دانشگاه هاروارد به مقابله با هکرهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بپردازد.
دفتر مرکزی فیس‌بوک در منلو پارک کالیفرنیا اعلام کرد طرح مذکور دفاع دموکراسی دیجیتال[fn]Defending Digital Democracy[/fn] (DDD ) نام داشته و 500 هزار دلار آمریکا روی آن سرمایه‌گذاری کرده است. این طرح با همکاری مرکز بلفر در دانشکده حکومت جان اف. کندی دانشگاه هاروارد[fn]John F. Kennedy School of Government at Harvard[/fn] صورت می‌گیرد.
از طرفی مقامات مرکز بلفر توضیح دادند فیس‌بوک و گوگل در پروژه‌های یاد شده شرکت دارند و با شناسایی، توصیه‌های راهبردی، ابزارها و فناوری به حفاظت از عملیات دموکراتیک و سامانه‌ها از حملات سایبری و اطلاعاتی بپردازند.
پروژه‌ی دفاع دموکراسی دیجیتال با دستیار رهبری رابی موک (Robby Mook)، مدیر کمپین انتخاباتی هیلاری کلینتون در حزب دموکرات سال در سال 2016 و مت رودز (Matt Rhoades)، رهبر مبارزات انتخاباتی میت رامنی حزب جمهوری‌خواه در سال 2012 انجام می‌شود.
مقامات مرکز بلفر گفتند: «دفاع دموکراسی دیجیتال قصد دارد، با ایجاد یک گروه منحصر به فرد و دو جانبه شامل فعالان سیاسی و رهبران سایبری و امنیت ملی برجسته، راه‌حلی واقعی را برای یک مشکل اضطراری ایجاد بکند.»
اریک روزنبک (Eric Rosenbach)، دستیار مدیر مرکز بلفر و معاون وزیر دفاع پیشین آمریکا گفت: «شهروندان آمریکا از هر طیف سیاسی دوست دارند خودشان سرنوشتشان را تعیین کنند، نه هکرهای خارجی»
ورزنبک ادامه داد: «بازدارندگی سایبری با دفاع سایبری قوی آغاز می‌شود و پروژه‌ی یاد شده افراد کلیدی سیاسی، امنیت ملی و فناوری را با یکدیگر همکار می‌کند تا برای محافظت از نهادهای دموکراتیک حیاتی ما، ایده‌های نوآورانه‌ای را ایجاد بکنند.»
یکی از اهداف پروژه‌ی مذکور توسعه‌ی راه‌حل‌هایی برای به اشتراک‌گذاری تهدیدات اطلاعاتی با ارائه‌دهندگان فناوری، دولت‌ها و سازمان‌های سیاسی است. همچنین مدیران انتخاباتی، ارائه‌دهنده زیرساخت‌های انتخابات و سازمان‌های تبلیغاتی از راه بردهای یاد شده برای بهبود امنیت سایبری خود استفاده خواهند کرد. از طرفی ارزیابی فناوری‌های در حال ظهور احتمالاً به بهبود یکپارچه‌ی و درستی سیستم‌ها و پردازش‌های حیاتی انتخابات کمک می‌کند. به‌علاوه رهبران اجتماعی، فناوری و رسانه می‌توانند بهترین شیوه محافظت از افکار عمومی در برابر «عملیات اطلاعاتی دشمن» محافظت کنند.
    

نظرات (0)