بهمن ۰۹
دانیال مشتاق
دبیر خبر | ۱ شهریور ۱۳۹۹

بلایای طبیعی در چنگ هوش مصنوعی

مایکروسافت و وزارت انرژی آمریکا قصد دارند طی پروژه ای مشترک بلایای طبیعی را با استفاده از هوش مصنوعی زمین گیر کنند.

 به گزارش کارگروه فناوری اطلاعات سایبربان؛ وزارت انرژی آمریکا و شرکت مایکروسافت روز سه شنبه اعلام کردند که در حال همکاری با یکدیگر برای تولید ابزارهایی مبتنی بر هوش مصنوعی هستند که بتواند نیروهای امدادی را در مواجهه با بلایای طبیعی مانند آتش سوزی، سیل و طوفان کمک کند تا آن ها بتوانند بسیار موثر تر در مقابل این حوادث عمل کنند. 
نام این طرح First five consortiumمی باشد که اشاره به پنج دقیقه ابتدایی وقوع حادثه دارد. این برحه زمانی برای نیرو های امدادی بسیار حساس است.
تنها در سال2019، 14 حادثه طبیعی در آمریکا به وقوع پیوست که هرکدام از آن ها به میزان 1میلیارد دلار خسارت به بار آورد.
ائتلاف First five در حال استفاده از هوش مصنوعی برای کاهش خسارات وارده است و در نظر دارد تا از حوادث احتمالی پیش رو جلوگیری کند.
Cheryl Ingstadمدیر بخش تکنولوژی و هوش مصنوعی وزارت انرژی گفت:

«فناوری های بسیار زیادی برای حل مشکلاتی مانند حوادث طبیعی وجود دارد. ما می توانیم با استفاده از هوش مصنوعی زندگی افراد زیادی را نجات دهیم و از حوادث جلوگیری کنیم»

وزارت انرژی مسئولیت ارزیابی و پیشرفت پروژه، و مایکروسافت وظیفه تامین دانش فنی و منابع این طرح از جمله پلتفرم رایانش ابری برای مدل سازی هوش مصنوعی را بر عهده دارند.
Townes-Whitley،رئیس صنایع تحت نظارت دولت شرکت اپل گفت:

«ما با استفاده از هوش مصنوعی می توانیم بسیاری از مشکلات بزرگ بشر را حل کنیم.به طور ویژه در این پروژه می توانیم مقاوت و استحکامات مردم سرتاسر جهان را در مقابله با حوادث طبیعی افزایش دهیم.»

کنسنسیوم First Five که پاییز امسال طرح اولیه خود را اجرایی می کند، دارای دو سیستم در همان مراحل اولیه پروزه می باشد.
یک سیستم برای نقشه برداری و پیش بینی خط آتش و دیگری برای سیل ها می باشد.
هدف نهایی استفاده از هوش مصنوعی، انالیز مجموعه بزرگی از داده ها  در سریعترین زمان و بهره بری از متد هایی است که بشر قادر به استفاده از آن ها نمی باشد. به عنوان مثال، هوش مصنوعی به صورت همزمان می تواند جهت باد و دمای سوزان حادثه را شناسایی کند و به نیرو های امداد کمک کند تا محل تخصیص منابع را پیدا کنند.
استفاده از هوش مصنوعی می تواند جان بسیاری از انسان ها را نجات دهد.
 

منبع: سایبربان

نظرات

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.