بزرگ ترین سرقت ارزهای رمز پایه در تاریخ چین


نویسنده:
سه هکر چینی به اتهام سرقت ارزهای رمز نگاری شده به ارزش 87 میلیون دلار، توسط پلیس این کشور دستگیر شدند.

پلیس چین، سه هکر را به جرم سرقت میلیون دلاری ارزهای رمز پایه دستگیر کرد. این هکرها با هدف قرار دادن انواع ارزهای دیجیتالی توانستند 87 میلیون دلار (معادل 600 میلیون یوان) از این رمز ارزها سرقت کنند. به گفته مقامات، این بزرگ ترین سرقتی است که در حوزه ارزهای رمز پایه در کشور چین اتفاق افتاده است. همچنین محل وقوع این رویداد، شهر شی‌آن، پایتخت استان شانشی شمالی بوده است.

تحقیقات برای شناسایی هکرها با شکایت یکی از قربانیان از ماه مارس آغاز شد. این فرد قربانی، با مراجعه به اداره پلیس اعلام کرد که سیستم شخصی او هک شده است و بیت کوین ها و اتریوم های موجود در کیف پول وی که ارزشی معادل 15 میلیون دلار داشتند، به سرقت رفته است. این هکرها در شرکت های اینترنتی مشغول به کار بوده و از دانش علمی بالایی برخوردار بوده اند، پس از انجام هر سرقت، دارایی های دیجیتالی را به مقادیر کوچکی تقسیم کرده و در چندین حساب انتقال می دادند که قابلیت رهگیری اموال مسروقه را به حداقل برسانند. پلیس توانست یکی از هکرها را به کمک متخصصان اطلاعاتی خود شناسایی کند و با زیر نظر گرفتن او، دو هکر دیگر را نیز شناسایی کردند.

با توجه به این که در کشور چین قانونی برای ارزهای رمز پایه وجود ندارد و معاملات این نوع ارزها و توکن های مرتبط به آن ممنوع می باشد، اما محبوبیت ارزهای رمز پایه در این کشور با افزایش قابل ملاحظه ای همراه بوده است. این افزایش محبوبیت نیز منجر به رشد جرائم در حوزه رمز ارزها شده است و به دلیل این که خلأ قانونی در این حوزه وجود دارد سیستم قضایی این کشور را با مشکلات فراوانی مواجه کرده است.

موسسه سایبربان صرفاً منتقل کننده محتوا از منابع ناشناس در سطوح عمیق و تاریک وب به سطح عمومی اینترنت است. از این رو مطالب منتشر شده، لزوماً مورد تأیید این موسسه نخواهد بود.
نظرات (0)
مهر ۲۲