تیر ۲۰
دبیر خبر | ۱۸ مهر ۱۳۹۸

برگزاری کنفرانس امنیت سایبری در هند

هند دوازدهمین کنفرانس امنیت سایبری خود را با همکاری شرکت‌های امنیتی آمریکایی و اینترپل برگزار کرد.

به گزارش کارگروه بین‌الملل سایبربان؛ به‌تازگی دوازدهمین کنفرانس امنیت سایبری هند در ایالت کِرالا (Kerala) با همکاری اینترپل (Interpol) و شرکت‌های امنیتی ایالات‌متحده و سازمان‌های انتظامی برگزار شد و در آن شرکت‌کنندگان با اشاره به گسترش روزافزون فعالیت‌های مخرب در وب تاریک در کشورهای جنوب آسیا و خصوصاً هند خواستار مقابله جدی با تهدیدات ناشی از آن شدند. در این کنفرانس شیوه‌های مبارزه با سندیکاهای مواد مخدر، ارزهای دیجیتال و پیشگیری از افشای اطلاعات محرمانه در وب تاریک، اینترنت اشیاء و آسیب‌پذیری‌های خودروهای هوشمند موردبررسی و تجزیه‌وتحلیل قرار گرفت. 

به گفته کارشناسان کنفرانس، وب تاریک در کشورهای آسیای جنوبی و هند طرفدار بسیاری پیداکرده و قاره آسیا به پایتخت جدید وب تاریک و بستری مناسب برای سازمان‌ها و هکرهای مستقل تبدیل شده است. در بسیاری از کشورهای آسیایی من‌جمله ژاپن، چین، ویتنام، اندونزی و کره شمالی تعداد کاربران تور افزایش یافته و مجرمان، فروم‌ها و بسترهای بسیاری در وب تاریک تشکیل داده و روش‌ها و دستورالعمل‌های خود را با هم به اشتراک می‌گذارند. حتی روش‌های استفاده از نرم‌افزارهای مخربی نظیر متااسپلویت (Metasploit) در وب تاریک ارائه‌شده و سورس‌کد کامل باج‌افزار وانا‌کرای (Wannacry) به‌راحتی قابل دانلود است.

کارشناسان اینترپل در این کنفرانس وب تاریک را تهدید شماره یک امنیت معرفی کرده و از هند خواستار مانیتورینگ همه جانبه آن شدند.

نظرات