مرداد ۲۲
دبیر خبر | ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸

برنامه نویسی زمان واقعی در نیروی زمینی آمریکا

آزمایشگاه نوآوری نیروی زمینی ایالات متحده، در حال آزمایش کدگذاری زمان واقعی در میدان نبرد است.

به گزارش کارگروه فناوری اطلاعات سایبربان؛ آزمایشگاه نوآوری فرماندهی آینده نیروی زمینی ایالات متحده (Army Futures Command's innovation lab)، در حال ایجاد راه‌حل‌هایی در زمینه‌های مختلف از برنامه‌نویسی در میدان جنگ گرفته تا استفاده از یادگیری ماشینی برای خودکارسازی فرآیند تصمیم‌گیری بودجه است.

جان مورِی (John Murray)، فرمانده آینده نیروی زمینی آمریکا در نشست کمیته فرعی خدمات مسلح مجلس نمایندگان درمورد مدرن‌سازی نیروی زمینی به گفت که آزمایشگاه جدید نوآوری -آزمایشگاه برنامه‌های کاربردی نیروی زمینی- در حال توسعه توانایی سربازان خود برای برنامه‌نویسی در میدان جنگ به منظور تعمیر سیستم‌های ارتباطی است.

مورِی اعلام کرد:

ما در واقع به دنبال گسترش همکاری برخی برنامه‌نویسان با واحدها برای حل مشکلات هستیم؛ با کشف این مشکلات آنها می‌توانند نرم‌افزار فرماندهی مأموریت را دوباره کدگذاری کنند تا مواردی که به‌وضوح برای نیروهای عملیاتی قابل خواندن نبود، گزارش شوند.

نیروی زمینی ایالات متحده به دنبال گسترش این توانایی، احتمالاً در میان کارگروه چند دامنه‌ای است که روی چالش‌های همکاری با قسمت‌های دیگر تمرکز کرد‎ه‌اند. به گفته مورِی، توانایی کدگذاری سربازان به صورت زنده (code on the fly) مهارت مهمی است که نیروی زمینی برای آینده جنگ بدان نیاز دارد.

وی افزود:

من فکر می‌کنم این مهارتی است که نیروی زمینی باید به آن برسد. برخی بچه‌های هوشمند، توانایی کدگذاری و کمک به فرماندهان در یافتن مشکل را دارند. گاهی سیستم‌های کنترل و فرماندهی (C2) به‌درستی کار نمی‌کنند؛ بنابراین، در زمان واقعی سیستم دوباره کدگذاری می‎شود تا مشکلات برطرف شوند.

آزمایشگاه برنامه‌های کاربردی نیروی زمینی، همچنین روی راه‌حلی کار می‌کند که براساس آن از یادگیری ماشینی برای خودکار سازی تصمیمات پیرامون بودجه استفاده می‌شود. این سازمان، ارزیابی تقریباً یک ساله برنامه‌های خود را از طریق رویکرد مبتنی بر صفر تکمیل کرد و باعث توجیه هر دلار اضافی شد. مورِی معتقد است که آزمایشگاه به دنبال راه‌حل‌های الگوریتمی برای کاهش حجم نفر_ساعت و ارزیابی خطر نیروی عملیاتی و پایگاه صنعتی، در هنگام کاهش سطوح خرید است.

این مقام آمریکایی خاطرنشان کرد:

بحث اصلی، نه تصمیم‌گیری، بلکه نحوه ارائه آن در مسیری خودکار است؛ در حال حاضر، این فرآیند تنها شامل تعدادی اسلاید پاورپوینت است استفاده از یادگیری ماشینی، به رهبران نیروی زمینی اجازه مشاهده اثرات تصمیمات در زمان واقعی را می‌دهد؛ درست مغایر با فردی که به عقب برگشته و حدود 6 یا 7 ساعت روی آن کار می‌کند و می‌گوید که این اثر تصمیمات بودجه‌ای است.

نظرات