بهمن ۰۹
دانیال مشتاق
دبیر خبر | ۱۵ شهریور ۱۳۹۹

با یک تیر دو نشان بزنید؛ استوری های اینستاگرام حالا در فیسبوک

شرکت فیسبوک اعلام کرد در حال آزمایش یک قابلیت جدید در این شبکه اجتماعی می باشد که کاربران فیسبوک و اینستاگرام را خوشحال خواهد کرد.

به گزارش کارگروه فناوری اطلاعات سایبربان؛ برخی از کاربران فیسبوک اخیرا متوجه این موضوع شده اند که از این پس آن ها می توانند استوری های اینستاگرام خود را مستقیما از طریق فیسبوک مشاهده کنند.
فسبوک پیش از این پل ارتباطی میان این برنامه و اینستاگرام را ایجاد کرده بود اما حالا در یک تست جدید امکان مشاهده مستقیم استوری ها از فیسبوک وجود دارد و کاربران همزمان می توانند هر دو شبکه اجتماعی را دنبال و رصد کنند.
شما می توانید از طریق مشاهده رنگ دور استوری ها ، تفاوت آن ها را تشخیص دهید. به این صورت که اگر رنگ دور استوری ها آبی باشد، متعلق به فیسبوک است و اگر حاله ای از رنگ صورتی و نارنجی باشد برای اینستاگرام است.
فیسبوک با قاطعیت می گوید که هیچ چیز در مورد افراد مشاهده کننده استوری شما تغییر نکرده است . کسانی می توانند از استوری شما بازدید کنند که شما به حساب فیسبوک آن ها متصل هستید. آن هایی که از قبل استوری های شما را دنبال می کردند می توانند آپشن های جدید را در فیسبوک مشاهده کنند.
همچنین بر اساس یک اسکرین شات، کاربران فیسبوکی که شما در اینستاگرام دنبال می کنند نمی توانند استوری های شما را مشاهده کنند.
طبق ادعای سخگوی فیسبوک این تنها یک آزمایش محدود بود و شرکت فیسبوک مشتاقانه منتظر بازخورد های این قابلیت می باشد.
وی افزود:

« این قابلیت به تمام ضوابط مربوط به حریم خصوصی احترام می گذارد و کاربران اینستاگرام در صورت تمایل می توانند به طور کل امکان دسترسی و مشاهده استوری های خود در فیسبوک را غیر فعال کنند.»

این حرکت از سوی فیسبوک قدمی رو به جلو برای ترکیب و یکی کردن پلتفرم های مختلف این شبکه اجتماعی محسوب می شود.
فیسبوک ماه گذشته مسنجر و اینساگرام چت را با یکدیگر ترکیب کرد. واتس اپ نیز جزئی از این تجربه جدید پیام رسانی است.
 

منبع: سایبربان

نظرات

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.