آبان ۰۳
دبیر خبر | ۲۴ مهر ۱۳۹۹

ایرانسل برای ایده‌های استارتاپی در «شتاب‌دهندۀ کهکشان» فراخوان داد

مرکز نوآوری ایرانسل، از تمامی تیم‌های استارتاپی که ایده یا محصولی دارند، برای حضور در نوآوردگاه «شتاب‌دهندۀ کهکشان» دعوت کرد.

به گزارش کارگروه بین الملل سایبربان ، «مرکز نوآوری ایرانسل» از تمام تیم‌های استارتاپی خلاق که در هر یک از حوزه‌های موردنظر این مرکز، ایده و یا محصولی دارند، دعوت کرد تا ایده‌های خود را با ایرانسل در میان گذاشته و در صورت تأیید این ایده‌ها توسط تیم‌های داوری، در نوآوردگاه (Startup Weekend) شتاب‌دهندۀ کهکشان حضور یابند.
از مهم‌ترین زمینه‌های موردحمایت این مرکز، می‌توان به توسعۀ خدمات درزمینۀ سلامت دیجیتال (E-Health)، شناسۀ دیجیتال (Digital ID)، امتیازدهی اعتباری (Credit Scoring)، خدمات سبک زندگی دیجیتال (Digital Lifestyle Services)، خدمات مبتنی بر بستر ابری (Cloud-based Services)، توسعۀ خدمات درزمینۀ تبلیغات دیجیتال (Digital Advertising) و خدمات ویدئو بر مبنای تقاضا (Video on Demand) اشاره کرد. فناوری‌های موردنظر مرکز نوآوری ایرانسل نیز، شامل اینترنت اشیا، هوش مصنوعی، زنجیره بلوکی، کلان داده، رباتیک، رایانش ابری، بیومتری و پردازش زبان طبیعی است.
شتاب‌دهندۀ کهکشان، دارای مجوز از معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، پذیرای ایده‌های استارتاپی است و پس از ارزیابی اولیه، تیم‌های منتخب را به نوآوردگاه دعوت خواهد کرد. این نوآوردگاه از ۱۴ تا ۱۶ آبان ماه در «شتاب‌دهندۀ کهکشان»، واقع در «ایستگاه نوآوری شریف» برگزار خواهد شد.
مرکز نوآوری ایرانسل، در قالب مجموعۀ «ایرانسل لبز (Irancell Labs)» و باهدف فرصت‌آفرینی درزمینۀ فناوری‌های برتر، به‌منظور خلق ارزش، رفاه انسان‌ها و توسعۀ سبک زندگی دیجیتال تشکیل‌شده است.
مجموعۀ ایرانسل لبز، با مأموریت انجام فعالیت‌های تحقیق و توسعه، نوآوری و تجاری‌سازی درزمینۀ شبکۀ ارتباطات و فناوری اطلاعات و کسب‌وکار‌های پیرامونی با کمک مراکز علمی و پژوهشی داخل و خارج از کشور، اعم از دانشگاه‌ها، شرکت‌های دانش‌بنیان، استارتاپ‌ها و شرکت‌های فناور باهدف تأمین نیازمندی‌های بازار ICT تأسیس‌شده است.
چشم‌انداز این مجموعه، پیشگام بودن در توسعۀ منابع انسانی و زیرساخت‌های تحقیقاتی اقتصاد دانش‌بنیان در حوزۀ ارتباطات و فناوری اطلاعات و دستیابی به جایگاه برترین شرکت ملی درزمینۀ خلق محصولات و خدمات این حوزه است و «بخش تحقیق و توسعه»، «مرکز نوآوری ایرانسل» و «آکادمی ایرانسل»، ازجمله بخش‌های اصلی آن هستند.
ایرانسل، اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران، با راه‌اندازی مرکز نوآوری، در پی حرکت در مسیر گسترش خدمات متنوع و توسعۀ سبک زندگی دیجیتال و خلق آینده‌ای همگام با تحولات دنیای دیجیتال است تا با بهره‌گیری از فناوری‌های برتر در حوزه‌های مختلف، خلق ارزش کند.
تیم‌های استارتاپی می‌توانند برای اطلاعات بیشتر و مطالعۀ زمینه‌های موردحمایت، به بخش «مرکز نوآوری ایرانسل» در وب‌سایت ایرانسل لبز به نشانی labs.irancell.ir مراجعه کنند.
 

نظرات