فروردین ۱۷
مرتضی خاکپور
دبیر خبر | ۷ اسفند ۱۳۹۸

ایجاد دفتر همکاری‌های سایبری در وزارت امنیت داخلی آمریکا

وزارت امنیت داخلی آمریکا قصد دارد یک سازمان اختصاصی داخلی را به منظور گسترش همکاری‌های امنیت سایبری و شناسایی اولویت‌های مشترک در سراسر وزارتخانه تأسیس کند.

به گزارش کارگروه بین‌الملل سایبربان؛ وزارت امنیت داخلی آمریکا قصد دارد یک سازمان اختصاصی داخلی را به منظور گسترش همکاری‌های امنیت سایبری و شناسایی اولویت‌های مشترک در سراسر وزارتخانه تأسیس کند.

وزارت امنیت داخلی در بودجه درخواستی سال مالی 2021، بودجه‌ای 2.6 میلیون دلاری را به‌منظور تأسیس گروه همکاری‌های سایبری مشترک (Joint Cyber Coordination Group) درخواست کرده است. این گروه دارای 6 کارمند تمام‌وقت است و زیر نظر دفتر سیاست، راهبرد و برنامه‌ها (PLCY) فعالیت می‌کند.

وزارت امنیت داخلی در توجیه درخواست خود اعلام کرد، به این گروه نیاز دارد؛ زیرا گسترش فناوری‌ها و تهدیدات سایبری امکان مدیریت همه‌ی جنبه‌های خطر را بسیار دشوار می‌کند.

بر اساس اسناد بودجه درخواستی گروه همکاری‌های سایبری مشترک یک مرکز را برای ایجاد هماهنگی فعالیت‌های سایبری میان همه بخش‌های وزارت خانه به وجود می‌آورد. مقامات وزارتخانه مذکور شرح دادند این دفتر همچنان فاقد یک سازوکار مشخص برای توسعه، برنامه‌ریزی و اجرای اولویت‌های راهبردی در سراسر بخش‌ها و به وجود آوردن بازدارندگی در طولانی‌مدت است.

با وجود گروه همکاری‌های سایبری مشترک، نهادهای وزارتخانه می‌توانند در برنامه‌ریزی عملیاتی، ارزیابی خطر، تحقیقات، سرمایه‌گذاری‌ها، تعاملات بین‌المللی و بسیاری موارد دیگر با یکدیگر همکاری کنند. همچنین امکان کاهش تهدیدات سایبری به زیرساخت‌های حیاتی و خطرات ناشی از دستیابی دشمنان خارجی به فناوری‌های نوظهور را فراهم می‌کند. به علاوه از همکاری‌های بین‌المللی به منظور مواجهه با این خطرات اطمینان حاصل می‌شود.

منبع: سایبربان

نظرات

2 + 2 =