آذر ۰۵
دبیر خبر | ۲۵ خرداد ۱۳۹۹

اپلیکیشن Pocket Cast با درخواست دولت چین از اپ استور حذف شد

اپل اخیراً از حذف اپلیکیشن Pocket Cast از اپ استور برای کاربران چینی خبر داد و اعلام کرد که این تصمیم در پی درخواست دولت این کشور اتخاذشده است.

به گزارش کارگروه فناوری اطلاعات سایبربان ؛ اداره فضای مجازی چین اعلام کرد که کاربران می‌توانند از طریق این اپلیکیشن، به محتواهایی که در این کشور غیرقانونی است، دسترسی داشته باشند. درنتیجه، دستور حذف آن از اپ استور را صادر کرد. در طی یک ماه اخیر، این دومین اپلیکیشن پخش محتوا است که در کشور چین حذف می‌شود.

در بیانیه‌ای که از سوی Pocket Cast منتشر شده، آمده است: معتقدیم که پخش پادکست‌ها می‌بایست به‌ صورت آزادانه انجام شود و هیچ سانسوری از سوی دولت‌ها روی آن اعمال نشود. ازآنجایی‌که ما به درخواست دولت چین مبنی بر سانسور محتواها تن ندادیم، این احتمال را دادیم که به‌زودی امکان دانلود اپلیکیشن خود را در کشور چین از دست دهیم. بااین‌حال، فکر می‌کنیم که این اقدام گامی ‌مهم برای شرکت ما بود که به الگوی انتشار آزاد محتواها اهمیت می‌دهند.

بااین‌حال، اپل هیچ توضیحی را در خصوص این موضوع که چه محتوایی، مغایر با قوانین کشور چین بوده ارائه نداد. این اپلیکیشن دو روز پس از ارسال پیام اپل به Pocket Cast از اپ استور حذف شود. به گفته شرکت Pocket Cast، چین هفتمین کشور ازلحاظ بیشترین تعداد کاربر برای این اپلیکیشن بود و روند رو به رشدی را تجربه می‌کرد.

چندی پیش نیز یکی دیگر از اپلیکیشن‌های پادکست به نام Castro از فروشگاه اپلیکیشن اپل حذف شد. به گفته Castro، چینی‌ها حدود 10 درصد از کاربران این اپلیکیشن را تشکیل می‌دادند. اقدامات اخیر اپل در این رابطه، بیانگر این مسئله است که این شرکت رویه‌ای متفاوت را در چین در پیش می‌گیرد، علی‌رغم آنکه تصمیمات و صحبت‌های کاملاً متفاوتی را در آمریکا اتخاذ و بیان می‌کند.

نظرات