مهر ۰۹
دبیر خبر | ۲۲ مرداد ۱۳۹۹

اپلیکیشن گوگل لنز مسائل و معادلات ریاضی، فیزیک و شیمی را حل می‌کند

اپلیکیشن گوگل لنز بخش جدیدی را به نام مشق (Homework) ارائه کرده است که می‌تواند تعداد زیادی از مسائل و معادلات ریاضی، فیزیک و شیمی را به‌سرعت حل کند.

به گزارش کارگروه فناوری اطلاعات سایبربان ؛ اپلیکیشن گوگل لنز مدتی پیش قابلیت تشخیص و حل مسائل ریاضی را در نسخه آزمایشی خود ارائه کرد. اما در حال حاضر بخش جدیدی را به نام Homework اضافه کرده است. این بخش مسائل و معادلات ریاضی، فیزیک و شیمی را به‌سرعت حل می‌کند. Homework به شکل یک علامت کلاه فارغ‌التحصیلی در اپلیکیشن گوگل لنز یا افزونه کروم مشاهده می‌شود. با انتخاب این بخش می‌توان هر بخش از معادلات ریاضی را نشانه‌گذاری کرد.

حالت‌های متفاوتی برای شناسایی مسائل از روی کاغذ نیز وجود دارد که گوگل با استفاده از آن می‌تواند هر نوعی از معادله چندلایه یا طولانی را نیز تشخیص دهد.

زمانی که معادله موردنظر را پیدا و انتخاب کردید، گوگل لنز آن قسمت را انتخاب می‌کند. سپس از شما نیز برای حل آن سؤال می‌کند. زمانی که تصاویر را ثبت کردید، گوگل همه گزینه‌های مربوط به کپی مسئله، ارسال به کامپیوتر، ویرایش متن یا درنهایت جست‌وجوی آن را به‌وسیله مرورگر کروم مقابل شما قرار می‌دهد.

در مرحله پایانی نیز گوگل روش‌های مختلفی را برای حل معادله‌ای که طراحی کردید بررسی می‌کند. سپس مسیر حل مسئله موردنظر را از شما می‌پرسد. برای مثال می‌توانید یکی از روش‌های حل معادله درجه دوم را انتخاب کنید. گوگل نیز پس‌ازآن همه راه‌حل‌ها را مرحله‌به‌مرحله توضیح خواهد داد.

گوگل لنز برای تکالیف مرتبط با علوم می‌تواند همه دانش‌های مربوط را که در سطح اینترنت موجود هستند به‌صورت شکل گرافیکی و کارت‌های آموزشی نمایش دهد. همچنین جزئیات آن‌ها را نیز توضیح می‌دهد. همچنین برای هر‌کدام از سؤالات و مشکلات راه‌حل‌های مشابهی نیز ارائه خواهد شد. گوگل معتقد است این قابلیت دانش کاربران را ارتقا می‌دهد و به آن‌ها کمک می‌کند مفاهیم را بهتر درک کنند. این بخش گوگل لنز در اپلیکیشن آموزشی Socratic نیز در دسترس است.

منبع: کلیک

نظرات