تیر ۲۴
سما سمیعیان
دبیر خبر | ۸ تیر ۱۳۹۹

اهدای مدال افتخار به واحد 8200 ارتش اسرائیل در پی حمله ناموفق سایبری به ایران

واحد اطلاعاتی 8200 ارتش اسرائیل برای عملیات‌های اخیر خود در حوزه سایبری به‌ ویژه حمله ناموفق به بندر شهید رجایی ایران، مدال افتخار دریافت کرد.

به گزارش کارگروه بین‌الملل سایبربان؛ تَمیر هایمان (Tamir Hayman)، مدیر اطلاعات نظامی ارتش اسرائیل به واحد 8200 به دلیل مهارت‌های سایبری در عملیات‌های اخیر، به‌ویژه حمله ناموفق به بندر شهید رجایی ایران، مدال افتخار اهدا کرد.

ارتش رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای گفت که سربازان اطلاعاتی به دلیل عملیات‌های مخفیانه موفقیت‌آمیز به رهبری واحد 8200 مدال‌های افتخار دریافت کردند. ارتش اسرائیل هنوز جزئیات بیشتری ارائه نکرده است؛ اما مدال‌ها به هر 2 بخش عملیاتی و تحقیقاتی واحد 8200 اعطا شدند.

هایمان اظهار داشت :

«تعالی از طریق نیاز روشن عطش برای موفقیت و به خطر افتادن جزئیات جزئی، روح اطلاعاتی ارتش است؛ فعالیت‌های عملیاتی به‌ طور مخفیانه انجام شدند و نشانگر خلاقیت و تمایل شدید به موفقیت بودند. قابلیت‌های عملیاتی، همکاری و دستاوردهای منحصربه ‌فرد منعکس شده در اقدامات شما، به‌آسانی امکان‌پذیر نبودند. این عملیات ( حمله ناموفق به بندر شهید رجایی ) اولین و مهم‌ترین گام در مسیر طولانی ما محسوب می‌شود.»

واحد 8200 ارتش اسرائیل  تقریباً معادل آژانس امنیت ملی ایالات متحده ، به دلیل قدرت رایانه‌ای شناخته شده است. بنابه ادعای کارشناسان امنیتی، ماه گذشته حمله تخصیص شده به اسرائیل سیستم‌های کامپیوتری بندر شهید رجایی در جنوب ایران را مختل کرد. رژیم صهیونیستی مدعی است که این حمله در واکنش به تلاش ایران برای حمله سایبری روی زیرساخت‌های تأمین آب اسرائیل بوده است. این رژیم هنوز هیچ اظهارنظر رسمی درباره گزارش واشنگتن پست  که با استناد به گفته مقامات آمریکایی و سایر مقامات خارجی مبنی بر مقصر بودن اسرائیل در حمله سایبری یاد شده ، نکرده است.

روزنامه نیویورک تایمز بعداً با استناد به مقامات عالی ‌رتبه اطلاعاتی و کارشناسان خاورمیانه مطلع از اقدامات پنهانی اسرائیل در منطقه گزارش داد که حمله سایبری به سیستم‌های کامپیوتری بندر شهید رجایی با طراحی محدود، ایجاد ترافیک کامیون‌های تحویل و برخی تأخیرها در حمل و نقل، همراه بوده اما خسارت قابل ملاحظه‌ای نداشته است.

منبع: سایبربان

نظرات