بهمن ۰۲
آرش پایدار
دبیر خبر | ۱۱ آذر ۱۳۹۹

انفجار در پتروشیمی سنندج ،حادثه یا حمله سایبری

صدای انفجار در جنوب شهر سنندج خبر از حادثه ای در پتروشیمی این شهر می دهد که هنوز هیچ مسئولی جز عوامل آتش نشانی توضیحاتی در این باره ارائه نداده است.

به گزارش کارگروه بین الملل سایبربان؛ در شامگاه روز یکشنبه حدود ساعت ده شب انفجاری در پتروشیمی شهر سنندج رخ داد . انفجاری که صدای مهیب و نور آن در جنوب شهر برای برخی از مردم مشهود بود.

به گفته مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج منشأ این نور و صدای انفجار در این شهر ناشی از انجام سیستم تریپ پتروشیمی بوده است .

وی افزود: در صنعت پتروشیمی گاهی اوقات برای تخلیه گاز محبوس در لوله‌ها اقدام به آتش‌زدن و خارج کردن آن می‌کنند که اگر نقصی در سنسور یا سیستم به‌وجود بیاید، منبع قطع می شود و گاز وارد در چرخه از طریق سوپاپ‌ها به بیرون می‌زند و منجر به صداهای‌ مهیبی می‌شود، کمااینکه این اتفاق قبلاً هم صورت گرفته است.

 

این حادثه متاسفانه تلفات انسانی هم داشته و خساراتی نیز به بار آورده است، با توجه به اتفاقات اخیر و تحرکات و تهدیدات دشمنان ایران بیم این می رود که این مجموعه مورد حمله سایبری قرار گرفته باشد.

در ادامه باید گفت:

هرچند که این احتمال در حاله ای از ابهام است و دشمنان با شایعه سازی ها سعی بر ایجاد عملیات های جنگ روانی دارند و ادعاهای اولیه گویای موضوع دیگریست اما انتظار می رود که روابط عمومی وزارت نفت هر چه زودتر در مورد این حادثه توضیحات کاملی ارائه دهد تا از اذهان عمومی ابهام زدایی شود.

منبع: سایبربان

نظرات

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.