آذر ۱۰
دبیر خبر | ۱۲ مرداد ۱۳۹۷

امکان مدیریت زمان در فیسبوک

شرکت فیسبوک ویژگی تازه ای را به خدمات خود اضافه کرده است که امکان مدیریت زمان را به کاربران می دهد.

به گزارش کارگروه شبکه های اجتماعی سایبربان، به نقل از «fossbyte»؛ در عصر حاضر استفاده از رسانه های اجتماعی به موضوعی عادی در زندگی روزمره ی مردم تبدیل شده و بسیاری از افراد بدون اینکه متوجه گذر زمان شوند، مدت بسیاری را در آن سپری می کنند.

شرکت فیسبوک به تازگی از قابلیت جدیدی به نام «داشبورد فعالیت» (Activity Dashboard) برای اینستاگرام و فیسبوک رونمایی کرده است که امکان مدیریت زمان را به کاربران می دهد. این خصیصه ی تازه را می توان نوعی یادآور روزانه و روشی برای محدود کردن اعلان ها به حساب آورد.

فیسبوک گفت:

ما امیدواریم ابزار یاد شده به مردم کمک کند، زمانی را که از بسترهای استفاده می کنند، بهتر مدیریت شود. همچنین به تقویت سطح مکالمات بین والدین و فرزندان در رابطه با عادت های آنلاین مناسب، یاری می رساند.

داشبورد به کاربران اجازه می دهد میانگین و مجموع زمانی را که در هر یک از برنامه های یاد شده صرف کرده اند را به صورت روزانه مشاهده کنند. همچنین می توان یک یادآور تنظیم کرد تا در زمانی که به حد تعیین شده رسید این مسئله را به کاربر گوشزد کند. به علاوه از طریق گزینه ی ای به نام « Mute Push Notifications»، امکان غیرفعال کردن اعلان ها در یک بازه ی زمانی مشخص وجود دارد.

از دیگر ابزارهای معرفی شده به منظور بهبود رابط کاربری فیسبوک می توان به «See First»، «Unfollow» و «Keyword Snooze» اشاره کرد.

قابلیت See First به کاربران اجازه می دهد، پست افراد یا صفحه مورد نظر خود را در بالای فید خبری مشاهده  کند؛ اما آن صفحات منتخب متوجه برگزیده شدن توسط کاربر نخواهند شد.

با انتخاب گزینه Unfollow دیگر پست های یک فرد مشاهده نمی شود؛ اما کاربر همچنان با آن دوست باقی می ماند.

آخرین قابلیت نیز به مردم اجازه می دهد، کلید واژه هایی را مشخص کنند تا اگر محتوا یا خبری دارای آنها بود، پنهان شده و نمایش داده نشوند.

امکان مدیریت زمان در فیسبوک
منبع:

نظرات