تیر ۲۵
مهرداد دهقان
دبیر خبر | ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

افشای اطلاعات بزرگترین میزبان وب تاریک

هکرها پس از حمله به «Daniel's Hosting» اطلاعات آن را فاش کردند.

به گزارش کارگروه امنیت سایبربان؛ نشریه زددی‌نت در گزارشی تازه اعلام کرد هکرهایی که دنیل‌هاستینگ (Daniel's Hosting)، بزرگ‌ترین میزبان‌ وب تاریک را هدف قرار داده بودند، پایگاه داده‌های آن را فاش کردند. 

طبق گزارش زددی‌نت، به‌تازگی هکری به نام «KingNull» نسخه‌ای از پایگاه داده مسروقه دنیل‌هاستینگ را در یک پورتال میزبانی فایل منتشر کرده است که شامل 3671 آدرس ایمیل، 7205 رمز عبور و 8580 کلید خصوصی برای دامنه‌های آنیون است.

به اعتقاد کارشناسان شرکت امنیتی «Under the Breach»، پایگاه داده افشاشده حاوی اطلاعات محرمانه کاربران و مالکان هزاران سایت وب تاریک است که سازمان‌های مجری قانون می‌توانند با استفاده از آن، مجرمان سایبری را شناسایی کنند.  

حمله به دنیل‌هاستینگ 10 مارس 2020 رخ داد و دنیل وینزن، مالک این میزبان در 26 مارس به کاربرانش هشدار داد سایت‌های خود را به سایر هاستینگ‌های وب تاریک انتقال دهند و دنیل هاستینگ را از دسترس خارج کرد که درنتیجه آن 7600 وب‌سایت یعنی یک‌سوم کل پورتال‌های وب تاریک از دسترس خارج شدند. 

وینزن همچنین گفته بود فعلاً درگیر پروژه‌های دیگری بوده و نمی‌خواهد زمان زیادی صرف تحقیق روی آن بکند و دنیل‌هاستینگ برایش نوعی سرگرمی شده و احتمالاً در آینده به فعالیت آن خاتمه خواهد دهد. 

منبع: سایبربان

نظرات