بهمن ۰۹
مهرداد دهقان
دبیر خبر | ۲۶ شهریور ۱۳۹۹

افشاگری روسیه در مورد حملات سایبری به سامانه‌های اصلاحات قانونی اساسی

برخی مقامات روسیه در مورد حملات سایبری به سامانه‌های اصلاحات قانون اساسی این کشور افشاگری کردند. 

به گزارش کارگروه بین‌الملل سایبربان؛ آندری کروتسکیخ، نماینده ویژه رئیس‌جمهور روسیه در زمینه همکاری‌های بین‌المللی امنیت سایبری و مدیر دپارتمان امنیت بین‌الملل اطلاعات وزارت امور خارجه در نشست سازمان امنیت و همکاری اروپا در مورد منشأ حملات سایبری به سامانه‌های اصلاحات قانونی اساسی افشاگری کرد. 

کروتسکیخ اعلام کرد در زمان برگزاری اصلاحات قانونی اساسی فدراسیون روسیه حملات دیداس با 240 هزار درخواست در ثانیه از خاک ایالات‌متحده آمریکا، بریتانیا و اوکراین و برخی کشورهای مستقل هم‌سود انجام‌شده است. 

این مقام دولتی اظهار داشت: 

حملاتی که به‌منظور تأثیر در زیرساخت‌های حساس و فرایندهای انتخاباتی انجام می‌شود، یک امر معمول شده است. به‌عنوان‌مثال، هنگام برگزاری رأی‌گیری برای اصلاحات قانون اساسی فدراسیون روسیه (25 ژوئن – 1 ژوئیه) حملات گسترده‌ای به زیرساخت کمیسیون مرکزی انتخابات و دیگر نهادهای دولتی روسیه انجام‌شده است. حملات DDoS باقدرت 240 هزار درخواست در ثانیه از خاک ایالات‌متحده آمریکا، بریتانیا، اوکراین و برخی کشورهای مستقل هم‌سود ثبت‌شده است. 

به اعتقاد کروتسکیخ مسائل و مشکلاتی که تمام کشورها در فضای اطلاعات با آن مواجه می‌شوند، همچون گلوله برف بزرگتر می‌شوند و حجم محتوای غیرقانونی و فعالیت‌های تروریستی در اینترنت افزایش می‌یابد. انجام اقدامات مخرب از سوی کشورهای مختلف نیز به یک نرم تبدیل می‌شود. 

به باور وی، رویکرد برخی کشورها مبنی بر حملات و ضربات سایبری پیشگیرانه و اقدامات و عملیات تهاجمی در حوزه سایبری نیز بر میزان خوش‌بینی نمی‌افزاید.  

کروتسکیخ معتقد است فضای اطلاعات همچون خشکی، دریا، هوا و فضا در حال تبدیل‌شدن به صحنه‌ای تمام‌عیار برای درگیری‌های سیاسی نظامی است. بخشی از کشورهای سازمان امنیت و همکاری اروپا، اعضای ناتو رسماً به این موضوع پی برده‌اند. روسیه نیز تا دیر نشده خواهان اجتناب از نظامی سازی فضای سایبری در دنیا و کشورهای عضو سازمان امنیت و همکاری اروپا است.   

منبع: سایبربان

نظرات

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.