دی ۲۸
دانیال مشتاق
دبیر خبر | ۲۴ دی ۱۳۹۹

افزایش محبوبیت رقیبان واتس اپ به دنبال سیاست های جدید این پیام رسان

رقیبان واتس اپ یعنی تلگرام و سیگنال پس از اعلام سیاست های جدید این پیام رسان و طی روزهای اخیر، بسیار محبوب شده اند و تعداد دانلود بالایی را به ثبت رسانده اند.

به گزارش کارگروه امنیت سایبربان؛ رقیبان پیام رسان واتس اپ به دنبال توافقات جدید آن با شرکت مادر خود یعنی فیسبوک بر سر اشتراک گذاری داده ، روز به روز در حال محبوب تر شدن هستند. 
واتس اپ در 6 ژانویه به کاربران خود اعلام کرد که یا باید با اشتراک گذاری اطلاعات خود شامل شماره تلفن و داده های مکانی در فیسبوک موافقت کنند یا در غیر این صورت حساب کربری خود را حذف کنند. این اعلان به کاربران می گوید که در صورت تمایل به استفاده از واتس اپ، بایستی با قوانین ذکر شده موافقت کنند و اگر تا تاریخ 8 فوریه با این قوانین موافقت نکنند، استفاده دوباره از واتس اپ برایشان مقدور نخواهد بود. 
دو سال پس از آن که واتس اپ(سال 2014) توسط فیسبوک خریداری شد، کاربران این امکان را داشتند تا از اشتراک گذاری داده های خود با فیسبوک امتناع کنند اما حالا ظاهرا این امکان دیگر وجود نخواهد داشت.

اما این سیاست جدید باعث شده است تا سرویس پیام رسانی رقیب واتس اپ یعنی Signal به محبوبیت زیادی دست پیدا کند به طوری طبق آمار، میزان دانلود هفتگی این پیام رسان، رشد هفتگی 4200 درصدی داشته است. 

پیام رسان Signal از تاریخ 6 فوریه تا 10 ژانویه تقریبا 7.5 دانلود را در گوگل پلی و اپ استور به ثبت رسانده است. 
دیگر سرویس پیام رسانی رمز نگاری شده یعنی تلگرام نیز در همین مدت مذکور رشد 91 درصدی را تجربه کرده و بیش از 9 میلیون کاربر جدید را به خود جذب کرده است. 

اکثر کاربران جدید این دو پیام رسان در هند مستقر هستند. کاربران هندی، 2.3 میلیون نصب را در Signal و 1.5 میلیون دانلود را در تلگرام به ثبت رسانده اند.

آمریکا نیز با ثبت حدود یک میلیون دانلود، دومین جامعه کاربری بزرگ Signal  را تشکیل می دهد.
پیام رسان Signal اخیرا توسط ثروتمند ترین فرد دنیا یعنی ایلان ماسک حمایت می شود. افزایش یکدفعه ای دانلودهای این پیام رسان باعث شده است تا سرویس احراز هویت این پیام رسان دچار اختلال شود. 

مشخص نیست سیاست پشت این پیام رسان چیست و با چه اهداف شومی تلاش دارد کاربران را به خود جذب کند. 
 

منبع: سایبربان

نظرات

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.