آذر ۱۱
سما سمیعیان
دبیر خبر | ۲ آذر ۱۳۹۹

افزایش فروش تلفن‌های هوشمند 5G در کره جنوبی

تلفن‌های هوشمند 5G در کره جنوبی به 10 میلیون دستگاه برتر در سال جاری می‌رسد.

به گزارش کارگروه فناوری اطلاعات سایبریان؛ کارشناسان معتقدند که حمل و نقل تلفن‌های هوشمند 5G در کره جنوبی امسال در 10 میلیون دستگاه برتر امسال باشد که انتظار می‌رود در 3 ماهه فعلی افزایش فروش چشمگیری داشته باشد.

به گفته خبرگزاری یونهاپ (Yonhap)، براساس «Counterpoint Research»، ردیاب بازار، فروش تلفن‌های هوشمند پشتیبانی کننده شبکه‌های 5G در سال جاری به 10.3 میلیون واحد رسیده است که بیش از 2 برابر فروش سال گذشته یعنی 5.1 میلیون دستگاه است.

کره جنوبی اولین شبکه 5G تجاری جهان را در آوریل 2019 راه‌اندازی کرد. طبق داده‌های وزارت علوم و «ICT»، تعداد مشترکان 5G در این کشور در پایان ماه سپتامبر امسال 9.25 میلیون نفر بوده است.

محقق بازار اعلام کرد که فروش گوشی‌های هوشمند 5G در 9 ماهه نخست امسال به 5 میلیون دستگاه رسیده است، اما احتمالاً فروش آن با عرضه اولین گوشی هوشمند 5G اَپل، آیفون 12، افزایش خواهد یافت.

تلفن‌های هوشمند 5G در 3 ماهه سوم سال جاری 49 درصد از کل فروش تلفن‌های هوشمند در کره جنوبی را تشکیل داده‌اند که نسبت به سال گذشته 2 درصد افزایش داشته است.

Counterpoint Research پیش‌بینی کرد که فروش تلفن‌های هوشمند 5G در سال آینده به 16 میلیون دستگاه خواهد رسید که 56 درصد بیشتر از امسال است.

در این گزارش آمده است :

«مصرف کنندگان محلی توانستند مدل جدید تلفن‌های هوشمند اپل را زودتر از برنامه معمول خریداری کنند. عرضه مدل‌های هوشمند 5G از شرکت سامسونگ الکترونیک نیز مشخص شده است و به رشد سریع‌تر بازار گوشی‌های هوشمند 5G تا سال آینده کمک خواهد کرد.»

منبع: سایبربان

نظرات