بهمن ۰۴
دبیر خبر | ۱۹ شهریور ۱۳۹۹

افزایش شدید نهنگ‌های اتریوم همزمان با کاهش قیمت این ارز دیجیتال

دست‌کم ۶۸ نهنگ اتریوم، رفتاری متفاوت از اکثریت دارندگان این ارز دیجیتال از خود نشان داده‌اند.

به گزارش کارگروه فناوری اطلاعات سایبربان به نقل از کوین تلگراف، در گیرودار افت ۳۰ درصدی قیمت اتریوم در آغاز ماه جاری میلادی، دست‌کم ۶۸ نهنگ به شبکه اتریوم پیوسته‌اند و به‌طور بالقوه میلیون‌ها اتر به دارایی‌های خود افزوده‌اند.
داده‌های دریافتی از وب‌سایت تحلیلی سانتیمنت (Santiment) که از سوی کاربری به نام علی مارتینز (Ali Martinez) در توییتر منتشرشده، نشان می‌دهد که تعداد سرمایه‌گذارانی که بین ۱,۰۰۰ تا ۱۰,۰۰۰ اتر (تقریباً معادل با ۳۵۰,۰۰۰ تا ۳.۵ میلیون دلار) در اختیاردارند، طی سه روز آغازین ماه سپتامبر (۱۱ تا ۱۴ شهریور) ۶۸ واحد افزایش‌یافته است. این در حالی است که بهای اتر با افتی ۳۰.۲ درصدی از ۳۶۷ دلار در روز ۳۱ اوت (۱۰ شهریور) به ۳۲۶ دلار در پنجم سپتامبر (۱۵ شهریور) کاهش پیداکرده است.
تصویر توییت علی مارتینز
رشد فزاینده بازار دیفای از ابتدای ماه ژوئن (اواسط خرداد)، بر تنور تقاضا برای اتر دمید و در ادامه باعث شد تا همزمان با رشد چشم‌گیر تراکنش‌های روزانه اتریوم، هزینه‌های گس با افزایشی سرسام‌آور به رکورد ۴۸۵ جی‌وی (Gwei) در اول سپتامبر برسد. بااین‌حال، با افت بهای اتر و سقوط یک‌باره برخی از پروژه‌های دیفای ازجمله سوشی (SUSHI)، میانگین هزینه گس، اکنون برابر با ۹۸ جی‌وی است.
اتریوم کماکان با برخورداری از ارزش بازاری بالغ‌بر ۳۹ میلیارد دلار، جایگاه دوم برترین ارز دیجیتال بازار را در اختیار دارد. تتر، ارز دیجیتال باثبات پرطرفدار نیز باارزش بازاری بیش از ۱۴.۲ میلیارد دلار، عنوان سومین ارز برتر بازار را به خود اختصاص داده است. گفتنی است در لحظه نگارش این مطلب، اتر با افزایش ۲.۶ درصدی طی ۲۴ ساعت گذشته، در محدوده ۳۴۹ دلار دادوستد می‌شود.  

نظرات

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.