اسفند ۰۵
سما سمیعیان
دبیر خبر | ۱۹ بهمن ۱۳۹۸

افزایش رقابت جهانی، کاهش اکوسیستم استارت‌آپ سایبری اسرائیل

اکوسیستم قطب استارت‌آپ سایبری اسرائیل با افزایش رقابت جهانی کاهش می‌یابد.

به گزارش کارگروه بین‌الملل سایبربان؛ زوهَر روزنبرگ (Zohar Rozenberg)، معاون سرمایه‌گذاری سایبری در شرکت صنایع الکترونیک اِلرون (Elron) گفت که با افزایش رقابت در بازار امنیت سایبری، اسرائیل با کاهش اکوسیستم استارت‌آپ‌های سایبری روبرو شده است.

روزنبرگ، به عنوان یکی از عناصر شکل‌دهی سیاست سایبری ارتش اسرائیل با حضور در کنفرانس امنیت سایبری سایبرتک در تل‌آویو اظهار داشت :

«اشباع بازار، ادغام قدرت و رقابت بیشتر شده است؛ هیچ چیزی بدون انرژی خودش اجرا نمی‌شود. ما باید بدون ناامیدی و خستگی به مسائل نوآوری، جسارت و نبوغ بپردازیم.»

نوآوری در مقابل درآمد

سرمایه‌گذاری‌های دولتی و خصوصی برای تبدیل کردن اسرائیل به یک مرکز سایبری بهتر با سودهای باورنکردنی انجام شده‌اند. در اراضی اشغالی همیشه نوآوری و برنامه‌ریزی به‌صورت جسورانه انجام می‌شده اما سرمایه‌گذاری در حوزه امنیت سایبری کاهش یافته است. در سال 2019، 40 استارت‌آپ جدید امنیت سایبری در اسرائیل تشکیل شدند، در حالیکه این آمار در مقایسه با سال 2016 – 60 استارت‌آپ جدید – 33 درصد کاهش داشته است. سرمایه‌گذاران ترجیح می‌دهند که درآمد سریع را از ابتکار نوآوری داشته باشند در حالیکه شرکت‌های فناوری جهانی برای کشف استعداد با ظرفیت‎های کارآفرینی رقابت می‌کنند.

شرکت‌های فناوری با هدف تبدیل کردن اسرائیل به یک رهبر فناوری، به استعدادهای جوان در طراحی راه‌حل‌های شرکتی بهتر کمک می‌کنند؛ فارغ‌التحصیلان واحد 8200 ارتش رژیم صهیونیستی آرزوی پیوستن به یک شرکت جهانی یا تبدیل شدن به یک کارآفرین را دارند. کسب و کارهای کوچک و بزرگ نیز از ایده‌های جدید افراد مستعد استقبال و آنها را به سمت پیشبرد چالش‌های امنیت سایبری تشویق می‌کنند.

با رشد چالش‌های سایبری در صنایع فین‌تک، «Insurtech»، خودروسازی و تولیدی، اسرائیل به سرمایه‌گذاری و پشتیبانی بیشتری برای تقویت استعدادها و زیرساخت‌های خود نیاز دارد.

بازده استارت‌آپ امنیت سایبری در سال 2019

به گزارش مرکز تحقیقات «IVC»، اسرائیل 436 شرکت امنیت سایبری فعال در زمینه‌های مختلف توسعه دارد؛ و میزان برون‌رفت امنیت سایبری در بازه زمانی 2013 تا 2019 به 11.3 میلیارد دلار رسیده است.

سرمایه مرحله کشت ایده در اراضی اشغالی

در ماه ژوئیه سال 2019، «Cervello»، استارت‌آپ امنیت سایبری راه‌آهن 4.5 میلیون دلار در سرمایه مرحله کشت ایده به کمک شرکت سرمایه‌گذاری «North First» در تل‌آویو و شرکت سرمایه‌گذاری «Awz» در تورنتو همراه با مشارکت نیسام بارِل (Nissim Bar-El)، بنیانگذار شرکت مشاوره اسرائیلی «Comsec» به‌دست آورد. این بودجه برای مقابله با حوادث سایبری در عملیات روزانه راه‌آهن مورد استفاده قرار گرفت.

منبع: سایبربان

نظرات

13 + 7 =