مهر ۰۹
سما سمیعیان
دبیر خبر | ۱۵ مرداد ۱۳۹۹

افتتاح شبکه نسل پنجم مستقل در هزاران شهر آمریکا

شرکت هولدینگ «T-Mobile»، اولین شبکه مستقل 5G را در هزاران شهر آمریکا سوئیچ زد.

به گزارش کارگروه فناوری اطلاعات سایبربان؛ «T-Mobile»، شرکت هولدینگ ارائه دهنده خدمات تلفن همراه، اولین شبکه مستقل 5G را در ایالات متحده سوئیچ زد. تاکنون در ساخت شبکه‌های نسل پنجم، حامل‌های دیگر بالاتر از زیرساخت «LTE» این کار را انجام داده بودند، اما این به فناوری موجود بستگی ندارد.

T-Mobile گفت که با استفاده از این برنامه، شبکه نسل پنجمش اکنون 30 درصد بزرگ‌تر شده و در 2000 شهر دیگر ایالات متحده موجود است. این شبکه در حال حاضر 1.3 میلیون مایل مربع در بیش از 7،500 شهر و شهرستان را پوشش می‌دهد. شرکت مدعی شد که مهندسان در آزمایشات مناطق 5G مستقل تا 40 درصد پیشرفت در مرحله پایانی را تجربه کرده‌اند.

کارشناسان معتقدند که گسترش، یک گام بزرگ به سوی پذیرش گسترده‌تر نسل پنجم در سراسر ایالات متحده محسوب می‌شود و می‌توان با انتخاب یک تلفن 5G آماده به یک شبکه نسل پنجم متصل شد. T-Mobile اعلام کرد که با «OnePlus»، «Qualcomm» و سامسونگ برای اطمینان از توانایی دستگاه‌های سازگار در دسترسی به شبکه مستقل 5G پس از به‌روزرسانی نرم‌افزار همکاری می‌کند.

نِویل رِی (Neville Ray)، رئیس فناوری شرکت هولدینگ در بیانیه‌ای توضیح داد :

«از زمانی که اسپرینت (Sprint) به بخشی از T-Mobile تبدیل شد، ما به سرعت شبکه‌ها را برای «Un-carrier»، کمپین بازاریابی، با شارژ بالا همزمان با گسترش نل پنجم ترکیب کردیم و امروز ما با معماری 5G مستقل، قدم بزرگی به آینده برداشته‌ایم. گسترش نوآوری در آمریکا بسیار جالب است و در حالیکه کشورهای دیگر همچنان به پیشرفت خود ادامه می‌دهند، ما کماکان پیشرفته‌ترین شبکه 5G جهان هستیم.»

منبع: سایبربان

نظرات