تیر ۲۵
سما سمیعیان
دبیر خبر | ۹ تیر ۱۳۹۹

اعتصاب کارگران آمازون به دلیل شیوع کرونا

اتحادیه کارگران آمازون اعلام کرد که نتیجه آزمایش کرونای حدود 30 تا 40 نفر از همکارانشان مثبت شده است.

به گزارش کارگروه فناوری اطلاعات سایبربان؛ مقامات اتحادیه کارگران آمازون در گفتگو با رویترز اعلام کردند که به دلیل آلوده شدن ده‌ها نفر از اعضای مراکز لجستیکی به ویروس کرونا، کارگران آمازون در 6 سایت آلمان قصد اعتصاب دارند. اتحادیه ادعا می‌کند که سود شرکت مهم‌تر از امنیت کارگران است.

به گفته رویترز، اتحادیه کارگران وِردی (Verdi ) اظهار داشت که حدود 30 تا 40 نفر از کارگران مبتلا به بیماری کووید-19 هستند؛ اعتصاب حداقل 48 ساعت به‌طول می‌انجامد و با شعار «کار خوب و سالم» برگزار خواهد شد.

کارگران انبار آمازون در آلمان طی سال‌های اخیر چندین بار به دلیل حقوق و شرایط کارگران اعتصاب کرده‌اند. در ماه‌های اخیر، کارگران انبار آمازون در ایالات متحده نسبت به شرایط ناامن کارگران و از دست دادن شغل خود در چندین شهر اعتراض کرده‌اند. کارگران، شرکت را به دلیل عدم اطلاع‌رسانی با وجود مثبت شدن کرونای همکارانشان نقد کردند. یک گروه 3تایی از کارگران انبار آمازون در نیویورک، اوایل ماه جاری با طرح شکایت علیه شرکت مدعی شدند که آمازون آنها و خانواده هایشان را در معرض خطر ابتلا به ویروس کرونا قرار می‌دهد. یک گروه 7 نفره از کارگران انبار آمازون در ایالات متحده از زمان شروع بیماری کووید-19 جان خود را از دست داده‌اند.

رویترز گزارش داد که اعتصاب‌های اخیر برای سایت‌های آمازون در لایپزیگ (Leipzig)، بدهرسفلد (Bad Hersfeld )، راینبرگ (Rheinberg)، وِرن (Werne) و کوبلنز (Koblenz) انجام شده‌اند. آلمان دومین بازار بزرگ غول تجارت الکترونیکی بعد از ایالات متحده محسوب می‌شود.

منبع: سایبربان

نظرات