آبان ۱۱
دبیر خبر | ۲۷ بهمن ۱۳۹۷

استفاده ناتو، از توانمندی‌های سایبری آلمان

کشور آلمان، به منظور کمک به مبارزه با هک و جنگ الکترونیک، در پی قرار دادن مهارت‌های جنگ سایبری خود، در اختیار ناتو است.

به گزارش کارگروه بین‌الملل سایبربان؛ مقامات دولتی ناتو، اعلام کردند که در پی پیوستن به صفوف کشورهایی هستند که توانمندی‌های سایبری خود را در اختیار ناتو قرار می‌دهند. هدف از این اقدام، کمک به مبارزه با هک و جنگ الکترونیک اعلام شده است.

مدتی از به رسمیت شناخته شدن فضای مجازی به عنوان یک بستر جنگی تازه، از سوی ناتو می‌گذرد. این پیمان نظامی، اعلام کرده است که حملات الکترونیک مخرب‌تر و مکررتر از گذشته شده‌اند.

مقامات آلمان، روز پنج‌شنبه، مورخ 14 فوریه، طی جلسه وزرای دفاع کشورهای عضو ناتو در بروکسل، اعلام کردند که قابلیت‌های سایبری خود را در اختیار متحدان خود می‌گذارند.

اورزولا فن در لاین (Ursula von der Leyen)، وزیر دفاع آلمان، در این مورد گفت:

ما همان‌طور که نیروهای زمینی، دریایی و هوایی خود را در اختیار ناتو قرار دادیم، می‌توانیم اکنون با توجه به چارچوب‌های قانونی ملی خود، توانمندی‌های سایبری‌مان را نیز به ناتو اختصاص دهیم.

کشورهای آمریکا، بریتانیا، دانمارک، هلند و استونی، پیش از آلمان، با هدف استفاده از توان تهاجمی خود به منظور ایجاد بازدارندگی سایبری، قابلیت‌های سایبری خود را در اختیار ناتو قرار داده‌اند.

ابزار و توانمندی‌های سایبری نیز مانند سایر منابع و تسلیحات نظامی چون تانک‌ها و جنگنده‌ها، در صورت درخواست ناتو، باید در اختیار ستاد فرماندهی پیمان آتلانتیک شمالی، قرار گیرد.
 

منبع:

نظرات