تیر ۲۰
دبیر خبر | ۸ خرداد ۱۳۹۹

استفاده از روبات سه‌چرخه تحویل کالا در میشیگان

نتایج یک بررسی تازه نشان می دهد استفاده از پهپادهای حمل بار در عصر شیوع کرونا همیشه ممکن نیست و لذا روبات های خودران به عنوان گزینه ای مناسب مطرح شده اند.

به گزارش کارگروه فناوری اطلاعات سایبربان  به نقل از نیواطلس، شرکت Refraction AI وابسته به دانشگاه میشیگان آمریکا رباتی به نام REV-1 ابداع کرده که می‌تواند برای دریافت و تحویل انواع کالا به مشتریان به کار گرفته شود.

این روبات فعلاً به‌طور آزمایشی برای حمل و انتقال بار در شهر دانشگاهی آن آربور مورداستفاده قرارگرفته است. از اواخر سال 2019 از این روبات‌ها برای تحویل غذا از 5 رستوران به منازل استفاده‌شده است.

یک اپلیکیشن برای استفاده از این ربات طراحی‌شده و حدود 500 مشتری تا به امروز از آن استفاده کرده‌اند. با شیوع ویروس کرونا استفاده از روبات‌های یادشده چهار برابر شده و فعلاً هشت ربات به کار گرفته‌شده‌اند.

روبات های سه‌چرخه مذکور با تاباندن اشعه ماورا بنفش بر روی مواد غذایی هرگونه آلودگی در آنها را به‌طور کامل پاک می کنند. این ربات ها با سرعت 19 کیلومتر در ساعت حرکت کرده و 45 کیلوگرم وزن دارند. یک موتور برقی 500 واتی انرژی ربات های مذکور را تامین می کند. این ربات برای حرکت در شهر از سیستم های اختصاصی جی پی اس، رادار، لیدار و 12 دوربین و تعدادی حسگر استفاده می کند.

منبع: فارس

نظرات