تیر ۲۰
مرتضی خاکپور
دبیر خبر | ۲۷ بهمن ۱۳۹۸

استخدام خلبان با واقعیت مجازی

تفنگداران دریایی آمریکا قصد دارند از واقعیت مجازی به عنوان ابزاری برای استخدام واحدهای هوایی خود بهره بگیرند.

به گزارش کارگروه فناوری اطلاعات سایبربان؛ افرادی که قصد استخدام در «برنامه مأمور پرواز تفنگداران دریایی» (Marine Corps Flight Officer Program) را دارند به زودی می‌توانند از طریق واقعیت مجازی شرایط این شغل را درک کنند.

با توجه به برگه درخواست اطلاعات (RFI) منتشر شده از سوی تفنگداران دریایی با نام «فرمان استخدام تفنگداران دریایی» (MCRC)، این ارگان قصد دارد یک شبیه‌ساز واقعیت مجازی قابل‌حمل با دقت بسیار بالا تولید کند. این ابزار به منظور پشتیبانی از استخدام افسران هواپیمایی در سراسر آمریکا انجام می‌گیرد. همچنین بومیان دیجیتالی بیشتری را به کار در تفنگداران دریایی تشویق می‌کند.

جاستین کراننبرگ (Justin Kronenberg)، مدیر راهبردی ارتباطات برگه درخواست اطلاعات یاد شده گفت:

تفنگداران دریایی متوجه شده‌اند که دانشجویان امروزی از همان سنین جوانی در فناوری غرق شده‌اند. آن‌ها به دنبال تعامل با ابزارهایی هستند که در سطحی بالاتر از نمایشگرهای سنتی و تصاویر گرافیکی قرار دارند. ما می‌خواهیم تجربه‌ای واقع‌بینانه‌تر را از مشاغل مختلف به جود آوریم تا همه ظرفیت‌های هوانوردی آینده را به آن‌ها نشان بدهیم.

بر اساس سند یاد شده مقامات برای چندین سال است که از سامانه‌های شبیه‌سازی پرواز قابل‌حمل به عنوان بخشی از برنامه «گرایش پرواز تفنگداران دریایی» (Marine Corps Flight Orientation) بهره می‌برند. تاکنون با استخدام‌ها از طریق شبیه‌سازی‌های بسیار دقیق و داوطلبان دارای ظرفیت بالقوه انتخاب می‌شدند؛ اما قابلیت اطمینان به سامانه‌ای که از 4 نمایشگر ثابت روی یک سکو بهره می‌برد، به مرور زمان در حال کاهش یافتن است. به همین دلیل ارگان یاد شده قصد دارد از هدست‌های واقعیت مجازی برای آموزش و استخدام نیروهای خود استفاده کند.

منبع: سایبربان

نظرات