بهمن ۰۴
دبیر خبر | ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸

از دسترس خارج شدن شبکه های اجتماعی در سریلانکا

به دنبال حادثه تروریستی سریلانکا، مقامات این کشور تصمیم گرفتند که به صورت موقت، جلوی دسترسی به شبکه‌های اجتماعی را بگیرند.

به گزارش کارگروه بین‌الملل سایبربان؛ مقامات کشور سریلانکا، پس از انفجارهای تروریستی رخ داده در این کشور -که 207 کشته و صدها زخمی برجای گذاشت- به طور موقت، دسترسی به تعدادی از شبکه‌های اجتماعی را مسدود کردند.

در زمان برگزاری عید پاک در سریلانکا، 8 بمب در 3 کلیسای این کشور منفجر شد. اودایا سنویراتنی (Udaya Seneviratne)، معاون رئیس جمهور سریلانکا گفت:

دولت تصمیم گرفته است که فعلاً شبکه‌های اجتماعی را مانند: فیس‌بوک و اینستاگرام مسدود کند.

هدف از اقدام یادشده، مقابله با روند انتشار اخبار جعلی است و بسترهای نام برده، پس از پایان تحقیقات، در دسترس قرار می‌گیرند.

یکی از نویسندگان علمی و بومی سریلانکا، با انتشار توییتی تأیید کرد که واتس‌اپ نیز از دسترس خارج شده است. گزارش‌های دیگری هم، مبنی بر مسدود شدن یوتیوب در دست است. با وجود این، عده‌ای از مردم، همچنان بیان می‌کنند که توانایی دسترسی به این 2 بستر را دارند.

این اولین بار نیست که سریلانکا اقدام به مسدودسازی شبکه‌های اجتماعی در این کشور می‌کند. برای نمونه، چند سال قبل نیز به دنبال تحریک متعصبان بودایی منطقه کندی سریلانکا برای راه‌اندازی شورش و آتش‌سوزی‌های عمدی، از فیس‌بوک و دیگر رسانه‌های مشابه درخواست شد تا خدمات خود را در این کشور متوقف نمایند.

منبع:

نظرات

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.