تیر ۲۲
جواد محمدی
دبیر خبر | ۳۱ خرداد ۱۳۹۹

ارائه اطلاعات سایبری توسط شرکت اسرائیلی Elbit

شرکت اسرائیلی Elbit به شبکه‌های حیاتی اطلاعات سایبری و راه‌حل‌های امنیتی ارائه می‌دهد.

به گزارش کارگروه امنیت سایبربان؛ مدیر اجرایی شرکت البیت Elbit  اسرائیل مدعی است، این شرکت به‌عنوان ارائه‌دهنده پیشرو اطلاعات سایبری و راه‌حل‌های پیشرفته امنیت سایبری، نقش مهمی در بخش سایبری ایفا می‌کند.

زاهی لوی (Tzahi Levi) مدیر توسعه تجارت شرکت البیت مدعی شد، این شرکت در حوزه امنیت سایبری بیش از دو دهه تجربه دارد و درگذشته حامی مالی فناوری همایش آنلاین بوده است.

او در ادامه ادعاهای خود افزود، ما با انجام پروژه‌های بزرگ در بسیاری از سازمان‌های اجرای قانون و سازمان‌های نظامی در ارائه اطلاعات سایبری به جوامع اطلاعاتی و نظامی پیشتاز هستیم. همچنین ما در محافظت از شبکه‌های مهم نظامی و دولتی تجربه کافی داریم.

زاهی لوی همچنین مدعی شد، برای مثال شرکت البیت برای حفاظت از شبکه‌های حیاتی، بیش از 100 هزار نقطه پایانی در اختیار سازمان‌های نظامی و دفاعی قرار داده است.

مدیر اجرایی شرکت البیت در مورد تجارت خارج از کشور این شرکت هم گفت، البیت یک پروژه بزرگ و موفق را در کشوری در اروپای مرکزی انجام داد و در آنجا یک برنامه آکادمی سایبری را تنظیم و یک مرکز عملیات امنیتی تأسیس کرد. این شرکت هم‌اکنون در حال اجرای مرحله 2 آن پروژه است.

وی در ادامه افزود، شرکت البیت یک برنامه آموزش سایبری در مقیاس بزرگ را در یک کشور بسیار پیشرفته در جنوب شرقی آسیا با یک مرکز آموزشی دارای 4 موقعیت جغرافیایی که شامل هشت کلاس درس هم‌زمان با سناریوهای IT و OT بود، مستقر کرد.

زاهی لوی همچنین خاطرنشان کرد، شرکت البیت در حال انجام مرحله‌ی دوم یک پروژه بزرگ در یک شرکت برق در آفریقا است تا در آن‌یک مرکز عملیاتی امنیتی مجهز مستقر کند. این مرکز با اتصال به بیش از 40 پست فرعی OT و IT مشتریان، هم محصولات IT و هم راه‌حل‌های مکمل این شرکت را به‌عنوان بخشی از راه‌حل سایبری جامع در اختیار مشتریان قرار می‌دهد.

بخش اطلاعات سایبری شرکت البیت با حوزه‌های دولتی، نظامی و زیرساخت‌های حیاتی سروکار دارد. طبق ادعاهای لوی، همه این حوزه‌ها جزء قسمت‌های پرخطر هستند و اکثر این سازمان‌ها توسط هکرهای حرفه‌ای هدف حمله قرار می‌گیرند.

راه‌حل جامع امنیت سایبری این شرکت همان مجموعه پیشرفته سایبری است که شامل محصولات سایبری شرکت البیت و محصولات مکمل درراه حل آن است. یک برنامه جامع و پیشرفته آموزش سایبری برنامه‌ای است که در آن‌هم یک مرکز آموزش سایبری و هم‌دوره‌های پیشرفته سایبری برای آموزش مشتریان در مورد تهدیدات جدید در فضای سایبری فراهم می‌شود و در زمینه عملیاتی هم شامل آموزش، نگهداری و پشتیبانی می‌شود.

شرکت البیت با استفاده از محصولات و مکمل‌های خود یک مرکز عملیاتی امنیتی مجهز تأسیس می‌کند که از زیرساخت‌های IT و OT مشتریان حفاظت می‌کند و از همه مهم‌تر برنامه آموزش و تمرین سایبری ارائه می‌دهد.

مدیر اجرایی البیت در ادامه ادعاهای خود گفت، این شرکت در کنار محصولات خود، پلتفرم شبیه‌ساز و آموزش سایبری Cyber Range را نیز ارائه می‌دهد. این پلتفرم در حال حاضر پیشرفته‌ترین پلتفرم آموزش و شبیهسازسایبری است. همچنین در نیروهای دفاعی اسرائیل، دانشگاه‌های برتر و نهادهای دیگر کشورهای اروپایی و آسیایی و آمریکایی برای آموزش سایبری نیروهای نظامی و دولتی از این پلتفرم استفاده می‌شود.

این شرکت همچنین یک محصول تشخیص نقطه پایانی و پاسخ‌دهی، به نام Endpoint Security ارائه می‌دهد. کار این محصول تجزیه‌وتحلیل رفتاری داده‌های عظیم، ایجاد یک‌راه حل امنیتی OT مبتنی بر نظارت بر ترافیک OT و تجزیه‌وتحلیل خطرات موجود در شبکه OT صنعتی است.

البیت به‌عنوان بزرگ‌ترین شرکت دفاعی اسرائیل، بیش از 17 هزار کارمند در سراسر جهان دارد. این شرکت در سال 2019 بالغ‌بر 4.4 میلیارد دلار فروش داشته و در حال حاضر 10.4 میلیارد دلار از قراردادهای کاری این شرکت به تعویق‌افتاده است.

منبع: سایبربان

نظرات