آبان ۱۱
دانیال مشتاق
دبیر خبر | ۳۱ شهریور ۱۳۹۹

ادعای جدید شرکت فیسبوک در مورد انتخابات آمریکا

شرکت فناوری محور فیسبوک به تازگی مدعی شده است که بیش از 4 میلیون نفر را تا روز انتخابات در آن ثبت نام می کند و این یعنی شکستن رکورد قبلی خود.

به گزارش کارگروه شبکه اجتماعی سایبربان؛ شرکت فیسبوک گمان می کند که توانسته است از طریق فیسبوک،مسنجر و اینستاگرام به 2.5میلیون کاربر کمک کند تا  در انتخابات  2020 آمریکا ثبت نام کنند.
فیسبوک ادعا می کند این آمار با توجه به اینکه بیشتر از یک ماه به انتخابات مانده است، نسبت به انتخابات سال 2016و 2018 بالاتر است.
این شرکت برنامه دارد تا این تعداد را به 4میلیون نفر افزایش دهد. 

فیسبوک برای تحقق این هدف، ماه آگوست، مرکز اطلاعات انتخاباتی را در پلتفرم خود راه اندازی کرده است که دارای منابعی برای  رای دهی در فیسبوک و اینستاگرام می باشد.

 فیبسبوک این هفته اطلاعاتی در مورد چگونگی ثبت نام در سیستم رای دهی فیسبوک،مسنجر و اینستاگرام را برای کاربران به اشتراک گذاشت.
فیسبوک اعلام کرد تا تاریخ 25سپتامبر، به این اطلاع رسانی ها ادامه خواهد داد.
این شرکت ماه گذشته ادعا کرد که با انتشار و گسترش اخبار جعلی مربوط به انتخابات مقابله خواهد کرد و تغییراتی را نیز در این راستا انجام خواهد داد. به عنوان مثال آن ها مدعی شده اند که هفته قبل از انتخابات هیچگونه تبلیغات سیاسی را نمی پذیرند و از انتشار آن جلوگیری خواهند کرد.
به گفته این شرکت، آن ها این کمپین انتخاباتی خود را از طریق رسانه ملی، رادیو، وبسایت خود، اینستاگرام  و مسنجر دنبال خواهد کرد و به مردم اطلاع رسانی خواهد کرد.

اما همان طور که از آن مطلع هستید، شرکت آمریکایی فیسبوک در بسیاری از زمینه ها مدعی است. اما همه این اقدامات برای کم رنگ جلوه دادن ایرادات و مشکلات خود می باشد. 
به عنوان مثال این شرکت هفته گذشته متهم به جاسوسی از کاربران اینستاگرام و استفاده غیر مجاز از دوربین های شده است که این خود می تواند گناه بزرگی باشد و کاربران زیادی را در معرض خطرات امنیتی قرار دهد.
 

منبع: سایبربان

نظرات